НОВОСТИ ДНЯ: Канали телемарафону отримають держпідтримку, але вона не покриє витрати, - Ткаченко  Чистий четвер 2023 року: коли купатися, що не можна робити, сильна молитва  Від тепла до холоду. Синоптикиня здивувала прогнозом: варто очікувати на сніг  В Україну вривається справжня весна  Пілоти "вичавлюють максимум" із того, що є: яких літаків зараз терміново потребує Україна  Остаточна відповідь: чи будуть вихідні на Великдень 2023 року  Зірка радянського кіно Калниньш красномовно відповів росіянам на критику через антивоєнну позиціювсе новости дня
Політика
Україна
18.03.2023 348

Хто під час мобілізації в Україні має право служити за місцем проживання

За словами адвоката, "найчастіше цього не дотримуються".

07674b296254b573791eb79b563071af_18.03.23

В Україні триває загальна мобілізація, і призов на службу військовозобов’язаних відбувається постійно. Водночас деякі мобілізовані мають право служити за місцем проживання. Пише ТСН. 

Про це розповів адвокат Ростислав Кравець, повідомляє видання "PROГРОШІ".

Юрист зазначив, що у ст. 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначені категорії громадян, які мають право служити тільки добровільно, за власним бажанням та виключно за місцем проживання.

Так, право на військову службу за місцем проживання мають:

  • особи з інвалідністю;
  • багатодітні батьки;
  • батьки дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей.

За словами Кравця, "найчастіше цього не дотримуються". Наприклад, людина, яка має право на службу за місцем проживання і прописана у Львівській області, насправді воює під Слов'янськом на Донеччині.

Адвокат зауважив, що в разі бажання мобілізовані, що належать до згаданих вище категорій, можуть звернутися з рапортом до командира частини, вказавши, що мають служити лише в регіоні, де зареєстровані. У такому разі мобілізованого мають перевести на інше місце служби.

Нагадаємо, раніше адвокат Андрій Новак дав пораду мобілізованим, яких відправляють на війну без проходження необхідної підготовки. В такому разі треба писати скарги командуванню своєї військової частини. Якщо це не діє, треба звернутися до Генштабу ЗСУ та Міноборони.

Оценка материала:

5.00 / 2
Хто під час мобілізації в Україні має право служити за місцем проживання 5.00 5 2
Політика / Україна
18.03.2023 348
Еще материалы раздела «Україна»