НОВОСТИ ДНЯ: Експерт пояснив, чому Росія не зможе наростити бойовий потенціал за зиму  Ударить похолодання: синоптики розповіли, чи чекати першого снігу в Україні в жовтні  Експерти спрогнозували можливі терміни деокупації Криму та Донбасу  Чи можливе заморожування бойових дій в Україні: думка експерта  Фінансовий гороскоп на жовтень 2023 року  До України суне похолодання  "Війна прогнозів". Як близько до перемоги України: що кажуть на Заході та оцінки експертіввсе новости дня
Політика
Україна
18.03.2023 322

Зеленський прокоментував ордер Гаазького суду на арешт Путіна

Президент Зеленський наголосив, що ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна є історичним рішенням, з якого почнеться історична відповідальність.

6a23564cee10cf7dde490f30b840356f_18.03.23

Український лідер Володимир Зеленський прокоментував ордер Гаазького суду на арешт Путіна і наголосив, що ця справа має реальну перспективу. Пише ТСН. 

Про це він сказав 17 березня під час свого вечірнього звернення.

"Історичне рішення, з якого почнеться історична відповідальність. Керівник держави-терориста і ще одна посадова особа Росії офіційно стали підозрюваними у воєнному злочині. У депортації українських дітей – незаконному переміщенні тисяч наших дітей на територію держави-терориста", - сказав Зеленський.

За його словами, у кримінальних провадженнях, які розслідуються українськими правоохоронцями, вже зафіксовано понад 16 тисяч випадків примусової депортації окупантом українських дітей. Однак реальна кількість депортованих може бути значно більшою.

"Здійснити таку злочинну операцію було б неможливо без наказу найвищого керівника держави-терориста. Розділяти дітей із сім’ями, позбавляти їх будь-якої можливості зв’язатися з рідними, ховати дітей на території Росії, розпорошувати по віддалених регіонах – усе це очевидна державна політика Росії, державні рішення і державне зло, яке починається саме з першої посадової особи цієї держави", - наголосив президент.

Зеленський подякував команді прокурора Каріма Хана та Міжнародному кримінальному суду, "усім у світі, хто допомагає нам боротися за справедливість".

"Вдячний за принциповість і за готовність реально притягти до відповідальності тих, хто є винним. Наразі вдалося повернути трохи більш як 300 дітей з усіх, які були вивезені силою, вкрадені з України. Очевидно, що маємо повернути всіх. Очевидно, що будемо й надалі робити все для цього. Для повернення кожного українця, кожної українки, кожної нашої дитини. І для реальної відповідальності всіх винних у цій депортації – від керівника держави-терориста до всіх виконавців", - наголосив Зеленський.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі заявив, що видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей РФ Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей. Їх вважають винними у воєнних злочинах проти громадян України.

Оценка материала:

5.00 / 2
Зеленський прокоментував ордер Гаазького суду на арешт Путіна 5.00 5 2
Політика / Україна
18.03.2023 322
Еще материалы раздела «Україна»