НОВОСТИ ДНЯ: Канали телемарафону отримають держпідтримку, але вона не покриє витрати, - Ткаченко  Чистий четвер 2023 року: коли купатися, що не можна робити, сильна молитва  Від тепла до холоду. Синоптикиня здивувала прогнозом: варто очікувати на сніг  В Україну вривається справжня весна  Пілоти "вичавлюють максимум" із того, що є: яких літаків зараз терміново потребує Україна  Остаточна відповідь: чи будуть вихідні на Великдень 2023 року  Зірка радянського кіно Калниньш красномовно відповів росіянам на критику через антивоєнну позиціювсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
18.03.2023 396

Таємницю розкрито: стало відомо, ким була мати Леонардо да Вінчі

Знайдені документи відкривають завісу історії матері да Вінчі.

e0c9acc6524e7da80a1f3c19012dbf5d_18.03.23

Фахівці проаналізували документи майже 600-річної давнини і виявили докази, що мати Леонардо да Вінчі викрали з Кавказу, коли та ще була дівчинкою, та відправили до Італії. Фахівцям досить складно вивчати родинні історії да Вінчі. Досі їм вдалося досить чітко простежити родовід його батька. Пише ТСН. 

Про це на пресконференції у Флоренції заявив Карло Вечче — дослідник життя та творчості Леонардо да Вінчі, пише NBC News.

Матір художника звали Катериною. Одні вчені припускали, що вона була селянкою, інші — що сиротою, а треті — що рабинею з Близького Сходу чи Північної Африки. Тепер Карло Вечче каже, що докази свідчать, що вона була черкеською рабинею.

Вечче вдалося відшукати раніше невідомі документи, коли він проводив дослідження в Державному архіві Флоренції. Зокрема, підписана П'єро латинська грамота, датована 2 листопада 1452 року, яка звільняла Катерину з рабства. А за рік до цього дівчина познайомилася з П'єро після того, як її викупив флорентійський лицар як доглядальницю.

За словами історика, саме нотаріус, який і звільнив Катерину, був тою ж людиною, що кохала її, рабиню. В них і народився син. Окрім цього, дослідник припускає, що на момент підписання грамоти П'єро переживав сильні емоції. Про це свідчать невеликі помилки, які могли б видати його нервозність — завагітніти для чужої рабині було злочином.

"Я ніколи особливо не довіряв теорії про те, що вона була рабинею з-за кордону. Отже, я витратив місяці, намагаючись довести, що Катерина не була матірʼю Леонардо, але врешті-решт усі документи, які я знайшов, пішли у цьому напрямі, і я здався перед доказами", — розповів дослідник Карло Вече.

Довідка:

Леонардо да Вінчі - один з найвідоміших скульпторів, архітекторів, художників, учених, винахідників епохи Відродження. Да Вінчі зображав Мадонну й малював портрети. Деякі картини він десятиліттями зберігав у майстерні й допрацьовував знову й знову. Найвідоміша картина "Мона Ліза", яку сьогодні можна побачити в паризькому Луврі, роками подорожувала з митцем.

Майстер, до речі, залишив і не так вже багато картин - понад десяток живописних робіт сьогодні впевнено приписують авторству Леонардо. Водночас існує багато досліджень да Вінчі з анатомії, ескізів, текстів, написаних дзеркальним шрифтом, і проєктів, які не мають мистецької цінності, як летючі пристрої або водолазне спорядження. Да Вінчі малював конструкції мостів і спланував ціле місто. Попри це, більшість його ідей так і не були втіленими.

Оценка материала:

5.00 / 2
Таємницю розкрито: стало відомо, ким була мати Леонардо да Вінчі 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
18.03.2023 396
Еще материалы раздела «Суспільство»