НОВОСТИ ДНЯ: Що приготувати з картоплі: п'ять простих рецептів для всієї сім'ї  Охочих вступити до ЗСУ за контрактом чекає випробувальний термін. Рада ухвалила закон  "Путін повторить сценарій відомого диктатора": озвучено прогноз, що його очікує  В Україні заборонили назви, пов’язані з Росією, та імперську символіку  Просто і смачно: паштет зі шпротів та яєць, який можна намащувати на хліб  Коли Великдень 2023 року: історія і традиції, народні прикмети та сильна молитва  Дощі відступають: прогноз погоди на 22 березнявсе новости дня
Політика
Світ
19.03.2023 4329

"Колосальна образа Москві": чому Пекін повернув російським містам на своїх картах китайські назви

Піонтковський наголошує, що це невипадково сталося якраз перед візитом Сі Цзіньпіна до Москви.

c968b56a23b4b1c20b36af5b74d27246_19.03.23

Пекін невипадково повернув китайські назви для низки російських міст і території Далекого Сходу на своїх картах якраз перед візитом Сі Цзіньпіна до Москви. Йдеться про китайські території, приєднані Російською імперією у ХІХ столітті. Пише ТСН. 

Таку думку висловив російський опозиціонер і публіцист Андрій Піонтковський в інтерв'ю "Апострофу".

Експерт наголошує, що це невипадково сталося якраз перед візитом Сі до Москви.

На його думку, це колосальна образа, завдана Москві.

"Це не випадково зроблено саме в ці дні, коли російська влада відчайдушно залежить від Пекіна: сподівається на приїзд, на його політичну підтримку. Вони чудово розуміють, що в цій атмосфері в Москві ніхто не пікне", – каже російський опозиціонер.

Піонтковський зауважив, що Кремль "проковтнув" образу, адже ніхто з російських пропагандистів чи дипломатів не відреагував на інцидент.

"Після того, як половина Сибіру названа китайськими іменами – де Марія Захарова, велика російська патріотка, вона бухає з того часу і не могла вийти? Навіть у телеграм-каналах мовчання. А мовчання – це знак згоди, отже, вже половина справи зроблена. Москва промовчала, отже, вона наполовину визнала, що ця територія анексована", – вважає він.

Експерт певен: китайській владі зараз найголовніше, аби їхній "агент" Путін утримався при владі.

"Китайці розуміють, що хто б не прийшов до влади (у Росії. – Ред.) – навряд чи прийдуть якісь європейсько орієнтовані ліберальні частини суспільства, скоріше якісь націоналістичні та ліві – всі вони звинувачуватимуть Путіна у здаванні національних інтересів Китаю. Вони втратять свого найціннішого агента, їм треба зберегти його при владі. З цим приблизно Сі і прийде до Зеленського, якщо він приїде до Києва", – підсумував Піонтковський.

Нагадаємо, що Міністерство природних ресурсів КНР опублікувало нові карти з китайськими назвами для російських міст та територій. Ці території були захоплені Російською імперією у ХІХ.

Раніше Андрій Піонтковський пояснив ажіотаж навколо візиту лідера Китаю до Москви.

В Кремлі повідомили, що Сі Цзіньпін відвідає Росію 20-22 березня. Після цього Сі Цзіньпін планує поговорити з президентом Зеленським.

Оценка материала:

5.00 / 2
"Колосальна образа Москві": чому Пекін повернув російським містам на своїх картах китайські назви 5.00 5 2
Політика / Світ
19.03.2023 4329
Еще материалы раздела «Світ»