НОВОСТИ ДНЯ: Сьогодні в Україні до +25°, подекуди дощитиме  Державний переворот у Росії: експерт пояснив, на кого можуть "повісити" відповідальність за поразку у війні  Кремль засекречує значну частину своїх військових витрат - розвідка Британії  "Питання все ще у грі": Байден прокоментував передавання Україні ракет ATACMS  Скільки Росія витрачає на війну в Україні та які західні компанії допомагають їй у цьому  Чи заборонено 17-річним юнакам виїжджати за кордон: роз'яснення від прикордонників  Штрафи та перевірки ФОП повертаються, від 1 липня 2023 року скасовується пільговий 2% податоквсе новости дня
Політика
Світ
23.03.2023 264

Росія відправила на фронт одні з найстаріших танків Т-54/55, - CIT

Росія знімає зі зберігання одні з найстаріших танків Т-54 і Т-55 та відправляє їх в Україну. Залізничний потяг з цими танками помітили на заході РФ.

1479_1_23.03.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на групу розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) у Telegram.

Дослідники проаналізували фото, які одержали від джерела. На них зображено вагон з танками, що у ці дні рухається з Далекого Сходу на захід Росії. Згідно з отриманими фото, серед танків є Т-54 та їх пізніші версії Т-55.

Т-54 було прийнято на озброєння радянською армією ще у другій половині 1940-х років, а Т-55 - у 1958 році.

Потяг вирушив з міста Арсеньєв Приморського краю, де розташована 1295-а Центральна база резерву та зберігання танків. Раніше звідти вже вирушали танки до України. Також відомо, що в Арсеньєві разом з відносно сучасними танками Т-80БВ та Т-72Б зберігалися Т-62М(В), Т-54 та Т-55.

Аналітики також вивчили супутникові знімки з Арсеньєва. На фото видно майданчики, де зберігалися та зберігаються російські танки. Так, з липня до жовтня базу залишив щонайменше 191 танк. Але цифра може бути значно більшою, оскільки найкраще підготовлені до бойового використання танки зберігаються в ангарах.

Крім того, у мережі з'явилися кадри пересування зазначеного потягу з танками.

Нагадаємо, нещодавно дослідники Oryx повідомили, що Росія втратила на війні перший танк Т-62 зразка 2022 року.

При цьому, на початку березня 2023 року британська розвідка повідомляла, що росіяни почали активно розгортати на полі бою танки Т-62.

Оценка материала:

5.00 / 2
Росія відправила на фронт одні з найстаріших танків Т-54/55, - CIT 5.00 5 2
Політика / Світ
23.03.2023 264
Еще материалы раздела «Світ»