НОВОСТИ ДНЯ: Закликають замінити Путіна: у Росії опозиція все частіше критикує главу Кремля - розвідка Британії  Правила відстрочення та звільнення від призову на строкову військову службу: уряд вніс зміни  Як приготувати бельгійські вафлі: рецепт найсмачнішого сніданку  Дефіцит товару і персоналу. Reuters розповіло про вплив санкцій на продавців одягу в РФ  Синоптикиня попередила про серйозні дощі найближчим часом  Яка зарплата в поліціянтів України 2023 року  Окрошка на кефірі з мінеральною водою: класичний рецептвсе новости дня
Політика
Україна
23.03.2023 712

У Києво-Печерській лаврі має продовжуватися чернече життя, - глава Мінкульту

У Києво-Печерській лаврі має продовжуватися духовне чернече життя та богослужіння. У який спосіб це буде відбуватися, стане зрозуміло найближчим часом.

dscf0324_enhanced_id89935_1300x867_650x410_23.03.23

Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Питання довгострокової оренди приміщень лаври Православною церквою України (ПЦУ) наразі не розглядається. Але з депутатами обговорюються можливі зміни до закону, щоб у Мінкульту була змога передавати релігійним організаціям в безкоштовне користування державне майно.

"Далеко не завжди релігійні організації можуть її (оренду, - ред.) потягнути з фінансової точки зору. Але крім Нижньої лаври у нас закінчилися угоди користування майном і в Чернігові, і в одному з храмів в Почаєві. Ми зараз над цим якраз працюємо стосовно припинення дії таких угод і підписання відповідних актів прийому-передачі", - додав Ткаченко.

Що ж стосується лаври у Києві, то зараз, як пояснив міністр, міжвідомча комісія досліджує збереження майна, у тому числі понад 800 музейних експонатів.

"Важливий акцент - це державне майно. І держава має точно розуміти, що воно збережено, що воно перебуває в належному стані, в тому числі й музейний фонд, і до нього є доступ громадськості", - сказав міністр.

Нагадаємо, ченців УПЦ Московського патріархату зобов'язали залишити Києво-Печерську лавру до 29 березня, оскільки оренду продовжувати не планують.

Оценка материала:

5.00 / 2
У Києво-Печерській лаврі має продовжуватися чернече життя, - глава Мінкульту 5.00 5 2
Політика / Україна
23.03.2023 712
Еще материалы раздела «Україна»