НОВОСТИ ДНЯ: Бризолі з м'ясним фаршем, маринованими огірками та сиром  Молодь із вищою освітою. Як змінився портрет українців у Польщі з початку війни  Стовпчик термометра помітно "підскочить": прогноз погоди в Україні 3 червня  "Гвардія наступу" готова до наказів: Клименко розповів про створення додаткової бригади "Хартія"  Паштет із курячої печінки: рецепт популярної закуски  В Україні похолодає, будуть грози та шквали  Лукашенко назвав "основну помилку" Росії та Білорусі щодо Українивсе новости дня
Політика
Україна
24.03.2023 363

82% українців підтримують вступ країни до НАТО

Згідно з опитуванням Міжнародного республіканського інституту (IRI), українці висловили рекордну підтримку щодо вступу країни до НАТО — 82%, а 97% переконані в перемозі України.

Як свідчать результати опитування, підтримка членства в НАТО стабільно зростає. 82% українців підтримали б вступ до НАТО, якби референдум відбувся сьогодні. Зараз вона на 10% більша, порівнюючи з опитуванням у червні 2022 року і на 23% відносно з даними за квітень 2022 року.

Зокрема, аналітики стверджують, 97% респондентів вірять, що вони виграють війну проти Росії, а 74% вірять, що Україна збереже всі території в межах своїх міжнародно визнаних кордонів, визначених у 1991 році.

"Путін не тільки не зміг подолати рішучість українців, він посилив українську підтримку перемоги у війні без будь-яких територіальних поступок", — сказав Стівен Нікс, старший директор IRI з Євразії.

Згідно з опитуванням, 54% українців думають, що рішення про реконструкцію мають ухвалювати громадяни постраждалих міст і селищ, тоді як 37% — за те, щоб ці рішення ухвалювали органи місцевої влади.

Зокрема, українці вважають, що за будь-яку повоєнну відбудову має заплатити Росія. 89% сказали, що захоплені Росією активи або платежі мають фінансувати пошкоджену інфраструктуру.

Опитування проводилося серед 2000 українців методом комп’ютерних телефонних інтерв’ю. Опитування проводила соціологічна група "Рейтинг" на замовлення Центру опитувальних досліджень Міжнародного  республіканського інституту  по всій території України, крім окупованих територій, з 1 до 5 лютого 2023.

Оценка материала:

5.00 / 2
82% українців підтримують вступ країни до НАТО 5.00 5 2
Політика / Україна
24.03.2023 363
Еще материалы раздела «Україна»