НОВОСТИ ДНЯ: Швидка піца на сковороді: рецепт, у якому не потрібно розкачувати тісто  Телескоп NASA виявив дві нові планети: що про них відомо  Воллес допускає деокупацію Криму до кінця року  Близько 75% жителів Росії схвалюють війну з Україною, підтримка переговорів впала до мінімуму  Бризолі з м'ясним фаршем, маринованими огірками та сиром  Молодь із вищою освітою. Як змінився портрет українців у Польщі з початку війни  Стовпчик термометра помітно "підскочить": прогноз погоди в Україні 3 червнявсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
25.03.2023 299

В "Укренерго" закликали не долучатись до акції "Година Землі"

Українцям не варто долучатись до міжнародної акції "Година Землі", бо це може нашкодити енергосистемі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву НЕК "Укренерго".

"Друзі, будь ласка, не ведіться на заклики долучитися до "Години Землі" і в певний час масово вимкнути світло - це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що українці і в попередні роки не дуже підтримували цю ініціативу, яка насправді шкідлива і єдине, що чого призводить - це до додаткової роботи диспетчерам.

"Як ми постійно нагадуємо, кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої - це закон фізики. Одночасне вимкнення світла - це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей, особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах", - розповіли в "Укренерго".

Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації - іншими словами, відключати працюючі енергоблоки. Це погано навіть в мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів РФ. Різке виключення, а потім включення - коли "Година Землі" завершиться - це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми.

В "Укренерго" додали, що найкращим внеском кожного буде щоденне ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії упродовж доби.

Оценка материала:

5.00 / 1
В "Укренерго" закликали не долучатись до акції "Година Землі" 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
25.03.2023 299
Еще материалы раздела «Суспільство»