НОВОСТИ ДНЯ: Нова війна на Близькому Сході: чому конфлікт "Талібану" і Ірану вигідний Україні  Вченим вперше вдалося зафіксували гігантський циклон на північному полюсі Урану  "Хочуть розчленувати нашу країну": Лавров пожалівся на західні країни, які планують передати Україні F-16  Дощі на півдні й сході, місцями гроза: прогноз погоди на сьогодні  "Йде війна на всіх напрямках": у Путіна заговорили про загрозу для Росії  У РДК розповіли, як вони із вітерцем проїхали кордон Росії: "Там не було нікого"  Це реально: генерал розповів, як і за якої умови можуть вбити Путінавсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
26.03.2023 446

Землю вразив найсильніший за останні роки сонячний шторм

У ніч на 24 березня несподіваний сонячний шторм посилив полярні сяйва в США та Європі, небесне явище можна було спостерігати навіть з півдня Нью-Мексико та Аризони.

Про це повідомляє ЛІГА.net з посиланням на Space.com.

Шторм, класифікований на чотири бали за п’ятибальною шкалою, яку використовує Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), змусив компанію Rocket Lab відкласти запуск своєї ракети Electron на 90 хвилин. Космічні синоптики не помітили наближення шторму, оскільки він був спричинений непомітним сонячним виверженням.

Астрофотографи змогли зафіксувати полярне сяйво не лише у Канаді, на Алясці та на півночі Європи, а й південніше – ближче до мексиканського кордону США.

Полярні сяйва викликаються взаємодією між зарядженими частинками, що витікають із Сонця у вигляді сонячного вітру, і молекулами в атмосфері Землі. Оскільки лінії магнітного поля планети спрямовують сонячні частинки до полюсів, більшість проявів полярного сяйва видно лише на дуже високих широтах.

Коли потужні спалахи сонячного вітру відразу вражають Землю, полярні сяйва можуть розповсюджуватися в напрямку екватора. Під час найсильніших сонячних бур в історії полярні сяйва спостерігалися на півдні аж до Багамських островів.

Оценка материала:

5.00 / 1
Землю вразив найсильніший за останні роки сонячний шторм 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
26.03.2023 446
Еще материалы раздела «Суспільство»