НОВОСТИ ДНЯ: Бризолі з м'ясним фаршем, маринованими огірками та сиром  Молодь із вищою освітою. Як змінився портрет українців у Польщі з початку війни  Стовпчик термометра помітно "підскочить": прогноз погоди в Україні 3 червня  "Гвардія наступу" готова до наказів: Клименко розповів про створення додаткової бригади "Хартія"  Паштет із курячої печінки: рецепт популярної закуски  В Україні похолодає, будуть грози та шквали  Лукашенко назвав "основну помилку" Росії та Білорусі щодо Українивсе новости дня
Бізнес
Економіка
26.03.2023 268

В НБУ обіцяють більше не вдаватись до небезпечного друку грошей

Україна більше не вдаватиметься до монетарного фінансування економіки способом друку грошей для фінансування війни проти Росії.

Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю Financial Times.

За його словами, це «створило величезні ризики для макрофінансової стабільності», коли минулого року банк був змушений друкувати мільярди гривень, аби закрити дефіцит бюджету.

«Це було швидке лікування, але дуже небезпечне», — додав Пишний.

Він зазначив, що метою НБУ зараз є поглинання надлишкової ліквідності шляхом посилення резервних вимог і поступове повернення до плаваючого обмінного курсу.

Пишний сказав, що МВФ зробив «революційну» зміну політики, погодившись надати позику Україні в період надзвичайної економічної невизначеності, викликаної вторгненням Росії.

Видання зазначає, що припинення монетарного фінансування, використання внутрішніх ринків облігацій і заходи щодо збільшення податкових надходжень були закладені в угоду з МВФ.

Економісти побоювалися, що Україна може потрапити в гіперінфляційну спіраль минулого року через друк грошей, щоб компенсувати затримку виплати фінансової допомоги від ЄС.

Критики стверджують, що замість цього уряд мав затягнути пояси, зробити позики в українських банків і підвищити податки та митні збори.

Керівник НБУ підкреслив, що угода з МВФ допоможе «забезпечити, щоб коаліція донорів взяла на себе зобов’язання надати допомогу в розмірі близько 40 мільярдів доларів» цього року.

Оценка материала:

5.00 / 2
В НБУ обіцяють більше не вдаватись до небезпечного друку грошей 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
26.03.2023 268
Еще материалы раздела «Економіка»