НОВОСТИ ДНЯ: Сьогодні в Україні до +25°, подекуди дощитиме  Державний переворот у Росії: експерт пояснив, на кого можуть "повісити" відповідальність за поразку у війні  Кремль засекречує значну частину своїх військових витрат - розвідка Британії  "Питання все ще у грі": Байден прокоментував передавання Україні ракет ATACMS  Скільки Росія витрачає на війну в Україні та які західні компанії допомагають їй у цьому  Чи заборонено 17-річним юнакам виїжджати за кордон: роз'яснення від прикордонників  Штрафи та перевірки ФОП повертаються, від 1 липня 2023 року скасовується пільговий 2% податоквсе новости дня
Політика
Україна
01.04.2023 2115

Виїзд чоловіків за кордон: у Зеленського заявили про відсутність будь-яких пом'якшень

На сьогодні є легальні шляхи виїзду за кордон чоловіків у віці від 18-ти до 60-ти років через різні обставини.

9a46951d1516501de5933f0e8079a100_01.04.23

Пом'якшень, які обговорювалися в парламенті щодо перетину кордону військовозобов’язаними чоловіками, наразі немає. Пише ТСН. 

Про це член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки, представник президента в парламенті Федір Веніславський заявив в ефірі інформаційного телемарафону.

Він розповів, що є легальні шляхи виїзду за кордон чоловіків у віці від 18-ти до 60-ти років через різні обставини. Зокрема, йдеться про тих осіб, яких підприємства "забронювали" від призову, на утриманні яких інваліди, а також водії та інші. Ці чоловіки реєструються в системі "Шлях".

"Обмеження свободи пересування в умовах воєнного стану - це абсолютна відповідність міжнародним стандартам в галузі прав людини. На сьогодні жодних новацій, новел порядку перетину державного кордону військовозобов’язаними чоловіками немає", - сказав він.

Також, за словами Веніславського, позиція щодо пом’якшення умов виїзду за кордон чоловіків мобілізаційного віку в суспільстві неоднозначна, проте особисто він проти послаблень.

"Жодних пом'якшень у питаннях перетину держкордону немає. Нові законодавчі ініціативи напрацьовуються. Говорити про те, що це доконаний факт, який найближчим часом стане законом, підстав немає", - додав Веніславський.

Водночас у Держприкордонслужбі попереджали, що чоловіків-ухилянтів повертатимуть з-за кордону додому.

Оценка материала:

5.00 / 5
Виїзд чоловіків за кордон: у Зеленського заявили про відсутність будь-яких пом'якшень 5.00 5 5
Політика / Україна
01.04.2023 2115
Еще материалы раздела «Україна»