НОВИНИ ДНЯ: Зеленський розробив успішну стратегію відповіді на мирний план Трампа — WSJ  США бачать шанс на прогрес у досягненні миру в Україні після чотирьох років вторгнення Росії — Reuters  У Кремлі відповіли, чи розглядається зупинення війни в Україні за корейським сценарієм  Папа Лев готовий приїхати до Києва: що заважає  Бойкот росіян дратує Кремль: Захарова закликає Єврокомісію "покинути планету"  Пожежі на російських НПЗ: в Афіпському блекаут, в Урюпінську евакуація мешканців  Чи може РФ атакувати з Придністров'я: у ДПСУ відповіливсі новини дня
Політика
Україна
13.04.2023 512

На саміті у Вільнюсі потрібно розуміння, коли і як Україна увійде у відчинені двері НАТО, − Кулеба

Саміт блоку НАТО у Вільнюсі є нагодою виправити помилки минулого та здійснити рішучі кроки на шляху до членства України в Альянсі, адже саме така стратегія буде ефективною у протидії російській агресії.

На цьому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив у виступі на відкритті Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської Платформи, яка відбувається у Бухаресті, повідомили у МЗС.

“Потрібно показати, що двері не лише відчинені, але є також чітке розуміння, коли і як Україна ввійде в них”, − сказав міністр.

Він зауважив, що у Росії, на відміну від Заходу, завжди була стратегія щодо Чорноморського регіону. Кулеба нагадав, що перша спроба Кремля розпочати військове вторгнення в Крим відбулася ще двадцять років тому під час загострення довкола острова Тузла у Керченській протоці.

“Стратегія Росії у Чорному морі завжди була агресивною, реваншистською та варварською. Але це була послідовна стратегія. Росія діяла, поки Захід сумнівався. Коли у 2008 році страх і обережність залишили двері НАТО зачиненими для України та Грузії, Росія невдовзі напала на обидві наші країни”, − підкреслив він.

Очільнки МЗС закликав напрацювати всеосяжну систему безпеки для всіх країн регіону, яким загрожує Росія. Він наголосив, що Чорне море має стати тим, чим стало Балтійське: морем НАТО.

Оценка материала:

5.00 / 1
На саміті у Вільнюсі потрібно розуміння, коли і як Україна увійде у відчинені двері НАТО, − Кулеба 5.00 5 1
Політика / Україна
13.04.2023 512
Еще материалы раздела «Україна»