НОВОСТИ ДНЯ: "Це не просто війна Путіна": як у Фінляндії трактують вторгнення РФ до України  У Зеленського розкрили "божевільні" витрати Путіна на війну в Україні  Якою буде погода в Україні в кінці вересня та на початку жовтня: прогноз синоптиків  Що з сусідами: хто за останній час погрожував Україні  Військові розповіли, як просування на флангах допоможе звільнити Бахмут  Танки Abrams вже в Україні: що це за машини, які в них переваги і навіщо вони ЗСУ  Другий місяць осені буде досить теплимвсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
14.05.2023 264

Українцям нагадали, як оформити е-лікарняний

Українці з жовтня 2021 року встигли скористатися понад 14,34 мільйона разів послугою електронного лікарняного.

Про це пише пресслужба Кабміна.

У разі хвороби українцю необхідно звернутися до лікаря, він на підставі огляду сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Після цього пацієнту прийде смс-повідомлення з номером медичного висновку.

"Далі медичний висновок автоматично потрапляє в електронний реєстр листків непрацездатності, де на підставі наявних даних буде сформовано е-лікарняний", - розповіли у відомстві.

Згодом пацієнт отримає смс-повідомлення від Пенсійного фонду з номером лікарняного. У випадку, якщо смс не прийшло необхідно зареєструватись на Порталі пенсійного фонду або у додатку. Там обрати спосіб інформування через смс-повідомлення в особистому кабінеті.

"Поінформуйте свого роботодавця про період непрацездатності, зателефонувавши або надіславши йому номер лікарняного. Своєю чергою, роботодавець у кабінеті страхувальника на порталі ПФУ перегляне листок непрацездатності та через 7 днів після дати його закриття може сплатити його", - сказано в повідомленні.

Записи про тимчасову непрацездатність можна буде переглянути в особистому кабінеті застрахованої особи на Порталі пенсійного фонду. Якщо ви захворіли, перебуваючи за кордоном, ви можете дистанційно звернутись до свого сімейного чи лікуючого лікаря, або по поверненню в Україну.

Оценка материала:

5.00 / 2
Українцям нагадали, як оформити е-лікарняний 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
14.05.2023 264
Еще материалы раздела «Суспільство»