НОВОСТИ ДНЯ: Право на відстрочку. Кого точно не мобілізують під час війни: повний список  Карамельна шарлотка – рецепт смачного яблучного пирога  Коли свято Покрови 2023 року?   Україні потрібно 300 000 мігрантів щороку: соціологиня пояснила навіщо  Касетні ATACMS можуть з'явитися в Україні вже наступного тижня, - Newsweek  Чорноморський флот РФ частково позбавили можливості блокувати порти, - британська розвідка  Якою буде зима 2024 в Україні: чи будуть морози і снігвсе новости дня
Політика
Світ
21.05.2023 2923

Китай зробив пропозицію Казахстану і ще чотирьом пострадянським країнам: йдеться про обороноздатність

Голова КНР пропонує державам Центральної Азії зміцнити свою обороноздатність та обіцяє виділити серйозну фінансову допомогу.

c3299bc03299f08aa8c9d044258927ce_21.05.23

У п'ятницю, 19 травня, голова КНР Сі Цзіньпін на зустрічі з лідерами Казахстану, Таджикистану, Киргизстану, Туркменістану та Узбекистану запропонував розширити співпрацю, зокрема в оборонній сфері. Пише ТСН. 

Про це повідомляє державне китайське агентство "Сіньхуа".

Перший в історії очний саміт “Китай -Центральна Азія”, який отримав назву С5, відбувся в Сіані - давній китайській столиці, звідки колись брав початок знаменитий "шовковий шлях".

За підсумками переговорів Сі заявив про готовність Китаю "зміцнити оборону" центральноазіатських республік, підвищити їх можливості щодо безпеки, щоб "забезпечити мир у регіоні".

Він також повідомив про плани виділити 26 млрд юанів ($3,6 млрд) у вигляді фінансової підтримки та "безоплатної допомоги", не уточнюючи, на що саме будуть спрямовані ці кошти.

Китай також пропонує створити китайсько-центральноазіатське партнерство в галузі енергетичного розвитку, прискоривши будівництво лінії D газопроводу Китай - Центральна Азія, збільшити торгівлю нафтою і газом і взагалі - “розвивати енергетичну співпрацю по всьому виробничому ланцюжку та активізувати взаємодію в галузі нової енергетики та мирного використання атомної енергії”.

Потрібно зауважити, що такі пропозиції КНР послаблять вплив Москви у Центральній Азії. Зрештою, самі пострадянські азіатські країни, які раніше перебували в орбіті Кремля, прагнуть віддалитися від Росії, яка стала “токсичною” через війну в Україні та санкції Заходу.

Нагадаємо, через загрозу опинитися під санкціями США Казахстан закрив свої кордони для товарів так званого “паралельного імпорту” до Росії. Це відбулося після візиту до Астани американських чиновників на чолі з помічницею заступника міністра фінансів США Елізабет Розенберг.

Оценка материала:

5.00 / 2
Китай зробив пропозицію Казахстану і ще чотирьом пострадянським країнам: йдеться про обороноздатність 5.00 5 2
Політика / Світ
21.05.2023 2923
Еще материалы раздела «Світ»