НОВОСТИ ДНЯ: У Києві зафіксовано температурний рекорд  “Потуга зібрати кілька сотень тисяч смертників”: експерт спрогнозував, чим закінчиться нова мобілізація в РФ  "Приліт" по аеродрому у Курську: знищено керівництво авіаполку РФ – ЗМІ  Однією ракетою можна розбити колону російських військ: експерт пояснив переваги ATACMS  У Києві оновлено столітній температурний рекорд  Росія рекордно підвищить тарифи на газ для власного неселення  Стало відомо, скільки українських військових Британія підготує до кінця рокувсе новости дня
Політика
Світ
22.05.2023 923

Китай відмовляється купувати російську пшеницю

Китай стрімко нарощує імпорт пшениці, але серед його постачальників несподівано майже не видно Росії, у якої він активно купує інші природні ресурси, такі як нафта або вугілля/

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані китайської митниці.

Попри заяви китайської влади дозволити імпорт з Росії, торгівлі заважає низка проблем, зокрема фітосанітарні правила та транспортні проблеми.

"Закупівлі Пекіном енергоресурсів і алюмінію [з Роcії – ред.] різко зросли через санкції, які скоротили постачання на Захід. Пшениця є винятком у купівлі Китаєм із Росії", – йдеться у повідомленні.

Загальний обсяг імпорту пшениці в Китаї зріс більш ніж на 60% порівняно з попереднім роком – до приблизно 6 млн тонн за перші чотири місяці року.

Найбільше пшениці постачає Австралія – майже 60%. 18% експорту припадає на Канаду і лише 0,5% на експорт з Росії – 30 000 тонн.

Перспективи постачання пшениці та м’яса, ймовірно, розглянуть на бізнес-форумі в Китаї, де планується участь російських урядовців.

Оценка материала:

5.00 / 1
Китай відмовляється купувати російську пшеницю 5.00 5 1
Політика / Світ
22.05.2023 923
Еще материалы раздела «Світ»