НОВОСТИ ДНЯ: РФ готується до довгої війни, спрямовує на оборону третину витрат з держбюджету, - розвідка  Що потрібно додати до котлет, щоб вони були соковитими: літній інгредієнт, який зробить їх ніжними  Як з'явився затонулий восьмий континент на Землі: сенсаційне дослідження вчених  Путін шукає слабкі місця НАТО і змінює стратегію: які країни під загрозою – The Telegraph  Різдво 25 грудня: розбираємося, коли Святий вечір 2023 року, все про офіційну дату свята та традиції  Без опадів та до +21°С: прогноз погоди по Київщині на 2 жовтня  Украинцев внесут в Реестр военнобязанных. Когда запустят и будут ли онлайн-повесткивсе новости дня
Політика
Україна
24.05.2023 550

Синод УПЦ МП знову не засудив Z-патріарха Кирила: чому мовчить Онуфрій

Експерти прогнозували реакцію УПЦ МП на анексію Москвою єпархій на окупованих територіях, проте Онуфрій і його соратники знову промовчали.

0e307d60be1d30c4ee0d4583e07af00c_24.05.23

23 травня, у резиденції митрополита Онуфрія у Феофанії відбулося засідання синоду УПЦ Московського патріархату. Пише ТСН. 

Релігієзнавці очікували, що на засіданні синод УПЦ МП засудить дії глави РПЦ патріарха Кирила, який виправдовує російську агресію проти України. Також експерти прогнозували реакцію УПЦ МП на незаконні дії Кирила, які відібрав єпархії УПЦ МП на окупованих територіяї у своє пряме підпорядкування.

"Власне, сам синод вирішили скликати на наступний день після синоду в Москві, на якому (патріарх Кирило. – Ред.) Гундяєв радісно анексував Бердянську епархію. Онуфрій був готовий на різкий виступ. Але. Але — прогнозовано — Паканич (митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, якого називають другою за впливовісю людиною в УПЦ МП і проти якого запроваджено санкції, — Ред.) його відмовив. Як завжди", — зазначила у Telegram відома журналістка Соня Кошкіна.

За її інформацією, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел мав долучитися до засідання скайпом, але нібито щось зі зв’язком трапилося. Аналогічна ситуація сталася і з митрополитом Донецьким і Маріупольським УПЦ МП Іларіоном, який один з небагатьох ієрархів УПЦ МП на окупованих територій ще не перейшов у пряме підпорядкування до Кирила.

Скандальний намісник монастиря УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі митрополит Павло (Лебідь), який відбуває домашній арешт, долучився до синоду у форматі онлайн. Хоча раніше Павло скаржився, що нібито у будинку, де його зобов'язали відбувати домашній арешт, нібито немає навіть електрики. Журналісти викрили цю маніпуляцію Павла "Мерседеса" і показали, як виглядає палац насправді.

"Словом, Онуфрію не було на кого спертися. Ну, і все, власне. Єпископи розходяться з єдиним питанням: а чого взагалі збиралися? Пару незначущих кадрових питань і дві протокольні заяви", — підсумувала Кошкіна.

У чому суть перепідпорядкування єпархій УПЦ МП на окупованих територіях

Нагадаємо, патріарх Кирило незаконно анексував Бердянську єпархію УПЦ МП та призначив туди свого "наглядача".

Зазначимо, що хоч УПЦ МП є складовою частиною Російської православної церкви (ієрархи УПЦ МП це заперечують), керівників церковно-адміністративних одиниць – єпархій на території України призначав глава УПЦ МП митрополит Онуфрій і його синод. Відповідно, українські єпархії, за згодою Москви, підпорядовувалися Онуфрію.

Проте Кирило в обхід Онуфрія забрав Бердянську єпархію, а раніше ще – кримські єпархії та Ровенківську єпархію на Донбасі.

Оценка материала:

5.00 / 3
Синод УПЦ МП знову не засудив Z-патріарха Кирила: чому мовчить Онуфрій 5.00 5 3
Політика / Україна
24.05.2023 550
Еще материалы раздела «Україна»