НОВОСТИ ДНЯ: ЗСУ запустили новий етап війни ударами по Криму – полковник запасу  У Києві зафіксовано температурний рекорд  “Потуга зібрати кілька сотень тисяч смертників”: експерт спрогнозував, чим закінчиться нова мобілізація в РФ  "Приліт" по аеродрому у Курську: знищено керівництво авіаполку РФ – ЗМІ  Однією ракетою можна розбити колону російських військ: експерт пояснив переваги ATACMS  У Києві оновлено столітній температурний рекорд  Росія рекордно підвищить тарифи на газ для власного неселеннявсе новости дня
26.05.2023 359

Експерти пояснили, чому зросли ціни на яблука

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні значно підвищилися ціни на продукти харчування.

За інформацією аналітиків EastFruit, оптові ціни на яблуко в Україні наразі більш ніж удвічі перевищують показники минулого року.

Вони також зазначили, що зараз попри непоганий врожай яблука 2022 року, на ринку вже починає превалювати пропозиція імпортного яблука. Особливо в сегменті продукції середньої та високої якості. Середнє зростання оптових цін відносно тієї ж дати 2022 року склало 149%.

За рівнем оптових цін серед популярних сортів виділяються «Голден Делішез» і «Фуджі» – їх продають у середньому по 20 грн/кг оптом. Аутсайдери – «Джонаголд» і «Ренет Симиренка», які продаються по 16 грн/кг у середньому.

Найбільше зросли ціни на яблуко сорту «Голден Делішез» – майже втричі порівняно з минулим роком. Також більш ніж у 2,5 рази подорожчали сорти яблука «Гала» і «Гренні Сміт». А ось «Айдаред» виріс у ціні найменше – у 2,1 рази. Це свідчить про вподобання споживачів до різних сортів, а також пов’язано з особливостями зберігання різних сортів яблука.

Оскільки з весни й до осені Україна жила в умовах постійних терористичних атак Росії на цивільну інфраструктуру, а саме на систему енергопостачання країни, то зберегти яблуко загалом було доволі складно, і окремі сорти особливо. Українські виробники змушені були поспішати з розпродажем яблука зі сховищ, бо не були впевнені в можливості збереження їхньої якості.

За словами експертів, вся справа в базі для порівняння – 2022 року ціни на яблуко були невисокими й навіть почали знижуватися до травня, оскільки нові логістичні шляхи ще не було відпрацьовано, а порти України були заблоковані. Це призвело до необхідності розпродажу яблука за мінімально можливими цінами

Також потрібно врахувати, що 2022 року багато садівників упустили можливості провести обробітки в садах у весняно-літній період, а також відчувався дефіцит робочих рук. Це негативно позначилося на якості яблук і погіршило їх збереження в зимовий період.

Оценка материала:

5.00 / 2
Експерти пояснили, чому зросли ціни на яблука 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
26.05.2023 359
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»