НОВОСТИ ДНЯ: РФ готується до довгої війни, спрямовує на оборону третину витрат з держбюджету, - розвідка  Що потрібно додати до котлет, щоб вони були соковитими: літній інгредієнт, який зробить їх ніжними  Як з'явився затонулий восьмий континент на Землі: сенсаційне дослідження вчених  Путін шукає слабкі місця НАТО і змінює стратегію: які країни під загрозою – The Telegraph  Різдво 25 грудня: розбираємося, коли Святий вечір 2023 року, все про офіційну дату свята та традиції  Без опадів та до +21°С: прогноз погоди по Київщині на 2 жовтня  Украинцев внесут в Реестр военнобязанных. Когда запустят и будут ли онлайн-повесткивсе новости дня
Політика
Світ
28.05.2023 721

Захід розглядає сценарій приймання частини України до НАТО – NYT

Західна Німеччина є прикладом країни, яка вступила до НАТО, коли була розділеною.

9b604c292e46d5bd2aaa72b3929d090f_28.05.23

На Заході розглядають сценарій, згідно з яким до Північноатлантичного альянсу (НАТО) можуть прийняти лише частину України, як це було із Західною Німеччиною 1955 року. Пише ТСН. 

Про це пише видання The New York Times.

Видання пише, що для України багато що залежатиме від ситуації на фронті після контрнаступу, а також від того, чи призведе це до тривалого припинення вогню між сторонами, стабільності кордонів або ж навіть мирних переговорів.

"Західна Німеччина є прикладом країни, яка вступила до НАТО, коли була розділеною. Якщо Україні не вдасться змусити російську армію відступити із захоплених територій, то вагомим аргументом на користь припинення вогню стане пропозиція Україні членства в НАТО без міст, які під окупацією", — пише автор статті.

Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі дедалі більше країн обговорюють сценарій, яким пішла Західна Німеччина, щоб гарантувати собі безпеку. Автор статті також зазначає, що приклад Західної Німеччини свідчить, що НАТО може прийняти до своїх лав країну, яка має "значні та невирішені територіальні проблеми". Тоді СРСР теж скаржився і казав, що це дуже небезпечно, але не міг запобігти вступу Західної Німеччини до НАТО.

Однак інші експерти вважають, що наразі не можна порівнювати Німеччину часів Другої світової та сучасну Україну. Тоді західна та східна частини країни були визнані окремими державами і не перебували у стані війни.

Якщо контрнаступ та численні втрати з боку Росії не змусять Путіна відступити, Захід розглядає можливість приймання до НАТО лише тієї частини України, яка не буде під окупацією.

Таку модель можуть підтримати ті сили в НАТО, які виступають за якнайшвидше припинення війни, а також Китай та Індія. В такому разі питання територіальної цілісності України залишиться на майбутнє.

"Членство в НАТО зміцнить мир і дозволить здійснювати реконструкцію, приватні інвестиції та повернення багатьох біженців... Але весь сенс приймання України до НАТО полягатиме в тому, щоб переконатися, що Росія більше не нападе на Україну, тому що в цій війні ми бачили, що НАТО є єдиною формою стримування, яка працювала настільки ефективно проти Росії", — резюмували автори статті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що очільник Генштабу Збройних сил Чехії генерал Карел Ржехка закликав громадськість підготуватися до "поганого сценарію" контрнаступу України.

Крім того, ми раніше інформували, що начальник ГУР Міноборони України Кирило Буданов повідомив, що Україна наразі має мінімум озброєння для майбутнього контрнаступу, але треба ще почекати.

Оценка материала:

5.00 / 1
Захід розглядає сценарій приймання частини України до НАТО – NYT 5.00 5 1
Політика / Світ
28.05.2023 721
Еще материалы раздела «Світ»