НОВОСТИ ДНЯ: МАГАТЕ закликає Росію негайно повернути Запорізьку АЕС під повний контроль України  Країна НАТО незабаром може отримати проросійського лідера, який проти допомоги Україні – CNN  Новий "золотий вересень": Путін вирішив відсвяткувати окупацію українських територій  Баклажани, запечені з м'ясом сиром та помідорами: страва, яка підійде і для святкового столу  Україна поступово бере Крим під вогневий контроль — Подоляк  "Будуть або тікати, або гинути": генерал спрогнозував, як ЗСУ звільнятимуть Токмак  Баклажани, запечені з помідорами та сиромвсе новости дня
Політика
Україна
29.05.2023 536

Загальна мобілізація: кого з чоловіків можуть призвати влітку 2023 року

Хто підлягає мобілізації 2023 року

5377ee563b7f1139340ed5e2f204c68f_29.05.23

До кінця серпня 2023 року подовжено воєнний стан та загальна мобілізація. Уповноважені особи можуть вручати повістки можуть в громадських місцях та адресно всім військовозобов'язаним чоловікам для уточнення даних та мобілізації. Пише ТСН. 

Загалом отримати повістку може будь-який чоловік, незалежно від стану здоров'я, наявності інвалідності чи судимості. Після уточнення даних та проходження ВЛК вирішується чи буде особа мобілізованою, чи ні.

Кого можуть мобілізувати цього літа

Мобілізації підлягають резервісти та військовозобов'язані, в тому числі запасу віком від 18 до 60 років, придатні за станом здоров’я. Чоловіки віком від 18 до 27 років можуть бути мобілізовані, якщо вже проходили строкову службу або віднесені до служби запасу другої черги.

Як розповів начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач, загальна мобілізація  проходить постійно без будь-яких хвиль, починаючи з 24 лютого 2022 року до сьогоднішнього часу відповідно плану.

Призвати можуть такі категорії громадян:

  • Військових, які проходили строкову службу.
  • Офіцерів запасу, резервістів, інших осіб із досвідом служби.
  • Громадян, які не проходили військову службу.
  • Обмежено придатних під час воєнного стану.

Обмежено придатні у воєнний час можуть бути призвані на військову службу з певними обмеженнями. Такі військовослужбовці можуть проходити військову службу лише "в частинах небойового складу ― забезпечення або ж у тилових підрозділах».

Потенційно у разі необхідності підлягають мобілізації власники «білих квитків» так само як і особи, які з якихось причин не пройшли строкову службу з 18 до 27 років. Під час видавання «білих квитків»  вказувалася стаття про стан здоров’я громадянина та рівень придатності у мирний час. Але дуже часто особи непридатні у мирний час є придатними або обмежено придатними у воєнний.

Оценка материала:

5.00 / 1
Загальна мобілізація: кого з чоловіків можуть призвати влітку 2023 року 5.00 5 1
Політика / Україна
29.05.2023 536
Еще материалы раздела «Україна»