НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
28.05.2023 236

Експерт розповів, коли очікувати врожаю ґрунтових овочів

В Україні у 2023 році фермери не поспішають висаджувати розсаду томатів, огірків та інших гарбузових в поле. Це відбувається через загрозу пізніх заморозків.

Про це повідомив директор Інституту зернових культур НАНУ Владислав Черчель, пише видання Agrotimes.

Він зазначив, що зазвичай у такий час висаджують уже розсаду помідорів, але залишається небезпека заморозків.

«Стосовно гарбузових – вони теж полюбляють, щоб ґрунт прогрівся до температури понад 15 градусів. Тобто, ще рано їх сіяти. Отже, ми очікуємо, що врожай як помідорів, так і огірків та інших гарбузових культур буде пізніше, ніж зазвичай», – сказав Черчель.

Вчений наголосив, що за останні десятиліття українці вже звикли, що міжсезоння не буває, зима одразу переходить в літо наприкінці квітня – на початку травня.

Останні чотири роки ситуація скоригувалася, погода не дає такі сприятливих умов для врожаїв. З іншого боку, рясні опади, які заважали сіяти, позитивні для росту рослин. Щоправда, вони не тільки сприяють росту культурних рослин, а й бур’янів.

Оценка материала:

5.00 / 2
Експерт розповів, коли очікувати врожаю ґрунтових овочів 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
28.05.2023 236
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»