НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Політика
Україна
31.05.2023 2015

Нардепи пропонують додати нові підстави для звільнення з військової служби

Депутати Верховної ради пропонують розширити перелік підстав для звільнення військовослужбовців з військової служби.

_viyskoviy_osin_facebook_com_ministryofdefence_ua__9__650x410_31.05.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на картку законопроєкту №9339.

Зазначимо, що згідно із законодавством, військового, якого військово-лікарська комісія визнала непридатним чи обмежено придатним до служби, мають зарахувати в розпорядження командирів, які мають право на призначення на посади. Таких військових мають перевести на посади, на яких вони можуть виконувати обов'язки військової служби з урахуванням стану здоров'я, підготовки і досвіду служби.

При цьому перебування військового у розпорядженні триває до призначення на нову посаду або звільнення з військової служби.

Протягом максимум двох місяців після визнання непридатними до служби їм передбачені виплати в розмірі грошового забезпечення, яке вони отримували до зарахування в розпорядження.

Проте потім, якщо їх нікуди не перевели, вони отримують лише оклад за військовим званням та надбавки за вислугу років. Мова йде про мізерні суми, адже оклад за військовим званням становить від 440,5 гривень до 1762 гривень, а надбавка за вислугу років військовим - від 25 до 50 відсотків посадового окладу.

З огляду на це нардепи пропонують дозволити звільнення військових зі служби після двох місяців з дня зарахування у розпорядження командира у разі не призначення на інші посади. При цьому військовий може висловити бажання продовжувати військову службу.

У такому разі боєць зможе отримати передбачену законодавством вихідну допомогу та скористатися пільгами і державними програмами з підтримки працевлаштування.

Звільнення з військової служби

В українському законодавстві чітко прописані підстави, які дозволяють звільнення військових зі служби під час воєнного стану. Зокрема, військові можуть бути звільнені за віком чи станом здоров'я, певними сімейними обставинами, через обвинувальний вирок суду тощо.

У травні Рада дозволила звільняти з військової служби бійців, близькі родичі яких загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення нацбезпеки і оборони.

Оценка материала:

5.00 / 2
Нардепи пропонують додати нові підстави для звільнення з військової служби 5.00 5 2
Політика / Україна
31.05.2023 2015
Еще материалы раздела «Україна»