НОВОСТИ ДНЯ: Краще порізати на метал. Експерт оцінив наслідки ударів по російських кораблях та човну у Криму  Рецепт пишного омлету з сиром без молока  "Це не політика, а докази": прокурор МКС прокоментував ордер на арешт Путіна  Ракета "Нептун" не встигла пройти випробування. Її тестували на реальних цілях, - Неїжпапа  Омлет "Пуляр": найвідоміший сніданок Франції  Е-декларації для чиновників відкриють: Рада ухвалила закон  Британська розвідка назвала причину послаблення оборони росіян під Бахмутомвсе новости дня
Політика
Росія
31.05.2023 367

Скільки Росія витрачає на війну в Україні та які західні компанії допомагають їй у цьому

Кожен третій рубль із федерального бюджету йде на війну в Україні або підтримку режиму.

5f875f3c4cae91d9d3058ff940705000_31.05.23

Армія РФ продовжує заперечувати перехід економіки на воєнні рейки та вдає, що все йде за планом. Загалом за 2023 рік Росія витратить з федерального бюджету 29 трлн руб або 362 млрд дол, де на армію закладено рекордні 9,4 трлн руб. Це на 60% більше, ніж 2021 року. Пише ТСН. 

Про це йдеться у матеріалі "Економічної правди".

Тобто кожен третій рубль із федерального бюджету йде на війну в Україні або підтримку режиму.

Попри це, зазначається, що частину воєнних грошей замаскували під витрати на освіту, соціалку, підтримку економіки або регіонів. Зокрема, це стосується фінансування пропаганди. Як приклад, федеральний бюджет витрачає 118 млрд руб на державну підтримку ЗМІ.

"Ще 20 млрд рублів направлять організації "Институт развития интернета", яка спонсорує пропагандистський контент", - йдеться у повідомленні.

Водночас кошти з бюджету, які призначені для регіонів, теж мобілізують для війни - це близько 550 млрд руб дотацій.

"На місцеві бюджети по всій Росії частково поклали й соціальні витрати на військових. Регіони зі своєї кишені виплачують по 1-3 млн руб сім’ям за кожного убитого земляка-окупанта", - зазначають у звіті.

Крім того, частину соціалки, наприклад щомісячні пенсії ветеранам-інвалідам, виплачуватимуть із загальноросійського соціального фонду, який спонсорується державою.

За даними розслідування ВВС, державний "Газпром" завербував на війну своїх охоронців та сформував із них підрозділи "Поток", "Редут" і "Факел". Тоді як "Роскосмос" вербує співробітників у власний батальйон "Уран".

На тлі цього всього деякі західні компанії прямо допомагають російському ВПК. У розслідуванні The Insider йдеться, що німецькі компанії Jakob KECK Chemie GmbH та Salamander SPS GmbH, а також італійська Tacchificio Campliglionese постачають товари для виробництва військових берців російській компанії "Донобувь".

"Західні фірми часто користувалися тим, що багато російських військових підприємств не потрапило під санкції. Наприклад, французька Radiall S.A постачала компоненти для "Роскосмоса", бо головний підрядник останнього - "ИСС" - був під американськими санкціями, але не під європейськими. Ця проблема актуальна й досі", - йдеться у повіомленні.

Додамо, президент України Володимир Зеленський розповів про нові санкції проти Росії та підприємств, які допомагають окупаційній армії у війні проти України.

Оценка материала:

5.00 / 2
Скільки Росія витрачає на війну в Україні та які західні компанії допомагають їй у цьому 5.00 5 2
Політика / Росія
31.05.2023 367
Еще материалы раздела «Росія»