НОВОСТИ ДНЯ: Краще порізати на метал. Експерт оцінив наслідки ударів по російських кораблях та човну у Криму  Рецепт пишного омлету з сиром без молока  "Це не політика, а докази": прокурор МКС прокоментував ордер на арешт Путіна  Ракета "Нептун" не встигла пройти випробування. Її тестували на реальних цілях, - Неїжпапа  Омлет "Пуляр": найвідоміший сніданок Франції  Е-декларації для чиновників відкриють: Рада ухвалила закон  Британська розвідка назвала причину послаблення оборони росіян під Бахмутомвсе новости дня
Політика
Світ
03.06.2023 248

"Москва ще не програла": Самусь прокоментував заяви західних лідерів щодо підготовки НАТО до війни з РФ

У Росії, крім старих танків, літаків та артилерії, ще й, на жаль, багато грошей.

88ac2c4e19333340c699b70faa4834bd_03.06.23

Інформаційно Україна та західні партнери дуже добре "грають" на контрнаступ ЗСУ. Водночас учора інформаційний простір сколихнула заява президента Польщі Анджея Дуди, який заявив: "Не треба думати, що Росія вже програла цю війну, не треба сміятися з її радянських танків 60-х років радянських. Треба мати на увазі, що в україні менше 40 мільйонів населення, у Росії більше 100 мільйонів населення".

Також голова чеського Генштабу генерал Карел Ржехка сказав про те, що, зрештою, НАТО треба готуватися до війни з Росією.

В інтерв'ю ТСН.ua директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь прокоментував заяви західних лідерів щодо підготовки НАТО до війни з РФ.

"Я підтримую ці заяви, тому що насправді дійсно Росія величезна країна, і у них дуже багато ресурсів. Я б додав, що у них, крім старих танків, старих літаків та артилерії, ще й, на жаль, багато грошей. І хоча санкції там десь на половину обрізали їхні нафтові газові щомісячні доходи — було 100 мільярдів, зараз 50 мільярдів. Але це теж непогані гроші. За 50 мільярдів щомісячно, якщо не вкладати в населення, можна довго що воювати, особливо якщо є такі країни, як Іран, і є можливості обходити санкції, можна закуповувати мікрочипи десь на інших ринках, то 50 мільярдів дають можливість проводити цю війну довго, скажімо так. І тут величезне значення має солідарна консолідована підтримка нашими союзниками, щоб ми могли перекривати якістю, асиметричністю. Тобто якість має перемагати кількість. Це дуже важливо", — сказав Самусь.

За його словами, фінансовий ресурс України має бути стабільний.

"Це дуже важливо, щоб наша економічна стабільність не заважала нам проводити цю війну. Тобто що, можливо, мали на увазі президент Польщі, начальник Генштабу Чеської Республіки? Що навіть якщо ми очистимо нашу територію, включно з Кримом, війна може не закінчитися. Тобто це не означає, що Путін буде підписувати капітуляцію. Він може самоізолюватися в умовах, якщо у нього будуть ще гроші. Може продовжувати відновлювати свій потенціал, може завдавати ударів ракетами по Україні, може проводити диверсійні акції і може спробувати проводити операції проти інших країн. І тут я абсолютно згоден, що можуть бути проведені операції проти країн Балтіі. Той самий Сувальський коридор перерізається, країни Балтії виявляються відрізаними від країн НАТО, і починаються удари ракетами, висадка десанту, наприклад, у Литві, Латвії, Естонії. Це величезна загроза насправді", — зазначив він.

Експерт нагадав події дев'яностих років.

"Ніхто воювати не буде, роззброєння, конверсія, ріжемо танки на якісь цивільні девайси тощо. Як результат, західні, особливо європейські армії готувалися до миру. Я навіть пам'ятаю, що коли розмовляєш там з офіцерами, генералами європейської армії, він каже, ми готові до миру, наша армія — це армія миру, а не війни, і це правда. Тобто проводити якісь операції за кордоном можна, використовуючи стратегічну авіацію, вертольоти, проводити якісь акції з силами спеціальних операцій, мобільними силами. Так, це могли, але проводити тотальну оборону територій країн НАТО, ми і наші союзники забули, як це робиться", — додав експерт.

За його словами, для цього зараз відновлюється військова економіка, відновлюється випуск мільйонів боєприпасів, тому що раніше не було потреби їх стільки випускати, якщо у нас мобільні операції, для цього абсолютно снаряди не треба.

"Артилерія починає випускатися, далекобійні високоточні засоби, і що головне — формується нове розуміння, що таке союзництво. Україна, як на мене, зараз такий центр формування, навіть розуміння, що таке стратегічна автономність. Макрон постійно про неї говорить. Але насправді він ще не розуміє, що це таке. Стратегічна автономність виробляється зараз в Україні, і дуже важливо, згадуючи ще, що скоро буде саміт НАТО у Вільнюсі, нам би хотілося, щоб нашим союзникам все-таки стало зрозуміло", — зазначив він.

Напередодні президент Польщі Анджей Дуда наголосив, що для Росії громадяни його країни зараз — "ворог №1, не рахуючи самої України".

Оценка материала:

5.00 / 1
"Москва ще не програла": Самусь прокоментував заяви західних лідерів щодо підготовки НАТО до війни з РФ 5.00 5 1
Політика / Світ
03.06.2023 248
Еще материалы раздела «Світ»