НОВОСТИ ДНЯ: Скорочення Ради та війна з олігархами. Який план реформ в Україні готує Кабмін  Російський флот фактично зазнав поразки в Чорному морі та перебуває в небезпеці – Міноборони Британії  Сухий пиріг з яблуками: швидко, смачно та дуже просто  Гробницю елітного воїна віком понад 1400 років виявили під автостоянкою  Робота за мінімалку. В яких країнах ЄС найнижчі зарплати і де працюють українці  Воллес заявив, що Путін зазнає невдачі у війні: "Це буде його загибеллю"  Чизкейк по-українськи - рецепт кремової сирної запіканки: зможе приготувати будь-яка господинявсе новости дня
Бізнес
Економіка
02.06.2023 211

Як переселенцям з окупованих територій отримати статус безробітного

Внутрішньо переміщені особи, які не можуть звільнитися з роботи через окупацію території, можуть припинити співпрацю в односторонньому порядку.

Про це повідомляє омбудсмен Дмитро Лубінець.

Для того, щоб внутрішнім переселенцям звільнитися з роботи, потрібно подати заяву до центру зайнятості за місцем проживання чи перебування на ім’я роботодавця.

Датою припинення трудового договору є наступний день після подання заяви.

Після подачі документа, центр зайнятості у день припинення трудового договору має повідомити про це:

  • роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними).

Якщо роботодавець перебуває на непідконтрольній території або інформація про місце його перебування відсутня, заяву направляють у територіальний орган центрального органу виконавчої влади на підконтрольній території.

Документ зберігається до моменту деокупації. Після чого протягом 7 календарних днів даний орган повідомляє:

  • роботодавця;
  • територіальний орган Пенсійного фонду України;
  • територіальний орган Державної податкової служби.

Якщо переселенці не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного, вони отримують такий статус без додаткових вимог.

До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж і допомога по безробіттю призначають у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.

Оценка материала:

5.00 / 1
Як переселенцям з окупованих територій отримати статус безробітного 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
02.06.2023 211
Еще материалы раздела «Економіка»