НОВОСТИ ДНЯ: РФ готується до довгої війни, спрямовує на оборону третину витрат з держбюджету, - розвідка  Що потрібно додати до котлет, щоб вони були соковитими: літній інгредієнт, який зробить їх ніжними  Як з'явився затонулий восьмий континент на Землі: сенсаційне дослідження вчених  Путін шукає слабкі місця НАТО і змінює стратегію: які країни під загрозою – The Telegraph  Різдво 25 грудня: розбираємося, коли Святий вечір 2023 року, все про офіційну дату свята та традиції  Без опадів та до +21°С: прогноз погоди по Київщині на 2 жовтня  Украинцев внесут в Реестр военнобязанных. Когда запустят и будут ли онлайн-повесткивсе новости дня
Політика
Україна
05.06.2023 244

Україна розвинула мережу агентів у Росії та надає їм дрони для атак, - CNN

Україна розвинула мережу власних агентів усередині Росії, які працюють над проведенням диверсій проти ворожих цілей. Країна почала надавати їм безпілотники для організації атак.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

Офіційні особи США вважають, що проукраїнські агенти всередині Росії здійснили атаку безпілотників на Кремль на початку травня, запустивши безпілотники з території Росії, а не доставляючи їх з України до Москви.

При цьому незрозуміло, чи інші атаки безпілотників, в тому числі та, що була спрямована на Москву та область, і інший удар по нафтопереробних заводах на півдні Росії, також були здійснені з території Росії чи здійснені цією мережею проукраїнських оперативників.

Проте офіційні особи США вважають, що Україна розвинула диверсійні осередки всередині Росії, які складаються з проукраїнських симпатиків і оперативників, які добре навчені веденню такого роду війни.

Вважається, що Україна надала їм дрони українського виробництва. Так, двоє американських чиновників заявили CNN, що немає жодних доказів того, що будь-які удари з безпілотників були нанесені з використанням наданих США дронів.

Офіційні особи не можуть однозначно сказати, як Україні вдалося відправити безпілотники в тил ворога, але два джерела повідомили CNN, що вона встановила добре відпрацьовані контрабандні маршрути, які можна використовувати для відправки безпілотників або компонентів до Росії, де вони потім могли бути зібрані.

Співробітник європейської розвідки зазначив, що російсько-український кордон великий і його дуже важко контролювати, що робить його придатним для контрабанди.

"Ви також повинні враховувати, що це периферійна територія Росії. Виживання - проблема кожного, тому готівка творить чудеса", - сказав він.

Невідомо, хто саме контролює ці активи, хоча офіційні особи США вважають, що до цього причетні українські розвідники. Президент України Володимир Зеленський встановив загальні параметри того, що має право робити його служби безпеки та розвідки, повідомили два джерела, але не кожна операція потребує його підпису.

Оценка материала:

5.00 / 2
Україна розвинула мережу агентів у Росії та надає їм дрони для атак, - CNN 5.00 5 2
Політика / Україна
05.06.2023 244
Еще материалы раздела «Україна»