НОВОСТИ ДНЯ: Скорочення Ради та війна з олігархами. Який план реформ в Україні готує Кабмін  Російський флот фактично зазнав поразки в Чорному морі та перебуває в небезпеці – Міноборони Британії  Сухий пиріг з яблуками: швидко, смачно та дуже просто  Гробницю елітного воїна віком понад 1400 років виявили під автостоянкою  Робота за мінімалку. В яких країнах ЄС найнижчі зарплати і де працюють українці  Воллес заявив, що Путін зазнає невдачі у війні: "Це буде його загибеллю"  Чизкейк по-українськи - рецепт кремової сирної запіканки: зможе приготувати будь-яка господинявсе новости дня
Бізнес
Економіка
06.06.2023 295

У НБУ роз’яснили, про кого збиратимуть дані щодо карткових платежів

НБУ спростував інформацію, що збиратиме дані про всі карткові платежі українців.

ad816c662511649a3e031f5b3bd0e1a4_06.06.23

Національний банк України не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб. Ця інформація не відповідає дійсності – йдеться лише про юридичних осіб та підприємців.

Про це повідомила пресслужба НБУ. Пише ТСН. 

У Національному банку пояснюють, що з метою посилення нагляду від грудня 2022 року на періодичній основі регулятор отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг – юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.

"Національний банк надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого – звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах. Саме цей уточнюючий лист Національного банку оприлюднив підсанкційний проросійський ресурс "Страна.юа" з провокаційно недостовірною його інтерпретацією", - підкреслили в НБУ.

Там наголосили, що Національний банк використовує зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.

Аналіз такої узагальненої інформації дав змогу Національному банку виявити проблематику використання послуг банків, у тому числі електронної комерції, з метою обслуговування тіньового ринку, зокрема обслуговування діяльності нелегального грального бізнесу.

Наразі НБУ продовжує здійснення перевірок низки банків та небанківських фінансових установ, діяльність яких може містити ознаки порушення законодавства України у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та у сфері платіжного законодавства.

"Зазначені дії, за оцінками Міністерства фінансів України, сприяли значному збільшенню податкових надходжень до бюджету. Так, за перші п’ять місяців 2023 року було перераховано до бюджету за організацію азартних ігор 2,3 млрд грн, водночас за весь 2022 рік – лише 731 млн грн (з яких 220 млн грн надійшли у грудні – тобто від моменту початку посиленого нагляду з боку НБУ), а за 2021 рік – лише 205 млн грн", - повідомили у Нацбанку.

Нагадаємо, аналітик дав неочікуваний прогноз про курс долара та євро у червні.

Оценка материала:

5.00 / 1
У НБУ роз’яснили, про кого збиратимуть дані щодо карткових платежів 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
06.06.2023 295
Еще материалы раздела «Економіка»