НОВОСТИ ДНЯ: Російський флот фактично зазнав поразки в Чорному морі та перебуває в небезпеці – Міноборони Британії  Сухий пиріг з яблуками: швидко, смачно та дуже просто  Гробницю елітного воїна віком понад 1400 років виявили під автостоянкою  Робота за мінімалку. В яких країнах ЄС найнижчі зарплати і де працюють українці  Воллес заявив, що Путін зазнає невдачі у війні: "Це буде його загибеллю"  Чизкейк по-українськи - рецепт кремової сирної запіканки: зможе приготувати будь-яка господиня  Школярі відпочиватимуть довше? Графік канікул у навчальному році 2023/2024все новости дня
Політика
Європа
06.06.2023 341

Хто винний у війні в Україні: у двох європейських державах катастрофічно впав показник віри у вину РФ

Опитування громадської думки засвідчило украй негативну для України тенденцію в деяких країнах ЄС.

078083fc6dc47da3ffaec5b7ffc88191_06.06.23

Згідно з опитуванням громадян у восьми державах Центральної та Східної Європи, у Словаччині лише 40% людей вірять у напад РФ на Україну. Показник у Болгарії вищий, однак не такий, як був 2022 року. Там 46% болгар вірять у те, що війну розв'язала саме Росія. Пише ТСН. 

Про це свідчать дані опитування словацької аналітичної організації GLOBSEC.

Соціологічне дослідження здійснили у 8 державах Центральної та Східної Європи. Дані порівняли з результатами минулорічного аналогічного опитування. Воно охоплювало Польщу, Литву, Латвію, Чехію, Румунію, Угорщину, Болгарію та Словаччину.

За рік у більшості досліджуваних держав зросла або лишилася майже незмінною частка тих, хто погоджується, що передусім Росія є відповідальною за повномасштабну війну в Україні.

Лише одна держава 2022 року підтримувала зворотню думку. В Угорщині 48% громадян вірили в ініціативу РФ. 2023-го угорське суспільство помітно змінило свою думку, у безпідставний напад РФ вірять 54% угорців.

Утім, катастрофічними виявилися показники двох інших держав – Словаччини та Болгарії.

У Болгарії віра у вину Росії за напад на Україну впала з 50% до 46%, у Словаччині динаміка ще більш песимістична. Там показник впав з 51% до 40% і став найменшим серед досліджуваних держав.

Нагадаємо, президентка Словаччини побоюється проросійського реваншу в країні. Адже кандидат у прем'єри Роберт Фіцо відомий своєю проросійською позицією. Він звинуватив західних союзників у "підтримці вбивств" в Україні.

Оценка материала:

5.00 / 2
Хто винний у війні в Україні: у двох європейських державах катастрофічно впав показник віри у вину РФ 5.00 5 2
Політика / Європа
06.06.2023 341
Еще материалы раздела «Європа»