НОВОСТИ ДНЯ: РФ готується до довгої війни, спрямовує на оборону третину витрат з держбюджету, - розвідка  Що потрібно додати до котлет, щоб вони були соковитими: літній інгредієнт, який зробить їх ніжними  Як з'явився затонулий восьмий континент на Землі: сенсаційне дослідження вчених  Путін шукає слабкі місця НАТО і змінює стратегію: які країни під загрозою – The Telegraph  Різдво 25 грудня: розбираємося, коли Святий вечір 2023 року, все про офіційну дату свята та традиції  Без опадів та до +21°С: прогноз погоди по Київщині на 2 жовтня  Украинцев внесут в Реестр военнобязанных. Когда запустят и будут ли онлайн-повесткивсе новости дня
06.06.2023 252

Якими будуть ціни на м'ясо у червні

Через військове вторгнення РФ, в Україні зростають ціни на продукти. Так, у червні збережеться тенденція коливання роздрібних цін на основні види м’яса.

Про це «24 каналу» розповіла провідна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Наталія Копитець.

Вона зазначила, що з початку січня по кінець травня 2023 року відмічається здорожчання основних видів м’яса.

«Йдеться про яловичину, свинину та курятину. Однак виняток становили яловичина гуляш та сало солене, які за цей період здешевшали на 1,2% і 2,7% відповідно», – наголосила експертка.

Так, за п’ять місяців 2023 року курятина (філе, стегна та гомілки) подорожчали на 7,4–15,2%.

Також зросла роздрібна ціна на свинину (лопатка, ребра, грудинка, підчеревина) на 5,2-14,6%. Найбільше подорожчав ошийок – на 22,5%.

Через російську агресію чимало земель в Україні перетворилися на недоступні або непридатні для використання. Внаслідок чого, за даними Мінагрополітики, у 2022 році прямі збитки й непрямі втрати в сільському господарстві сумарно перевищили 40 млрд дол. Та, попри все, аграрії знайшли шляхи виходу. Один із них – релокація, завдяки якій агропродукцію вирощують в інших кліматичних зонах і задовольняють нею споживачів.

Оценка материала:

5.00 / 2
Якими будуть ціни на м'ясо у червні 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
06.06.2023 252
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»