<
НОВИНИ ДНЯ: США оголосили новий пакет допомоги Україні: що в ньому  Дощі, грози та заморозки: синоптик розказвав, де чекати негоди до кінця тижня  Рецепт рибного супу з лососем  Україна має найвищу в Європі готовність воювати за свою країну  Весняне тепло повертається: на сході й півдні прогнозують до +27°  Дощі не всюди та "цікава" температура. Синоптик дала прогноз на 25 квітня в Україні  Синоптикиня повідомила, коли відступлять холоди і до України повернеться тепловсі новини дня
Бізнес
Економіка
06.06.2023 256

П'ять факторів, від яких залежатиме стабільність гривні цього літа

За попередні вісім місяців гривня подешевшала майже на 12%. Цього літа висока ймовірність, що курс валют утримається в діапазоні 36,90-38,00 гривень.

Як пише finance.ua, на валютний ринок впливатимуть п'ять основних факторів.

Макрофінансова допомога країн-партнерів. Наразі долари та євро з-за кордону надходять стабільно. Лише США за період з 24 лютого 2022 року по 15 січня 2023 року виділили Україні 25,1 млрд. доларів фінансової допомоги. І на 2023 рік заплановано ще 10 млрд. доларів. Загалом Україні допомагають близько 50 країн.

Попит на валюту із боку населення. Враховуючи, що влітку 2023 року повноцінний туризм та відпочинок за кордоном доступні лише обмеженому колу населення, можна припустити, що попит збережеться на низькому рівні, що також працюватиме на користь стабільного курсу долара та гривні.

Робота НБУ щодо «зв'язування» гривні. Нацбанк різко збільшив норму резервування коштів на поточних та карткових рахунках. Банкам було надано чітку вказівку: клієнти повинні зберігати свої кошти на депозитах.

Виконуючи побажання НБУ, комерційні банки почали змагатися, хто більше залучить гривневі депозити. Процентні ставки за вкладами на 3 місяці злетіли до 20-21% річних. Це миттєво позначилося на співвідношенні попит/пропозиція. Дії НБУ призвели до очікуваного результату: долар та євро дешевшають, і тенденція має шанси зберегтися.

Стан української економіки загалом та її експортний потенціал. НБУ за допомогою інтервенцій поки що повною мірою покриває потреби імпорту, проте стає очевидним, що курс утримується штучно. Якби не було фінансової підтримки з-за кордону, робити це просто неможливо. Якщо найближчим часом «зернова угода» буде зірвана, то це може мати дуже негативні наслідки для курсу гривні.

Виплати військовим. 29 травня 2023 року ВР проголосувала у першому читанні за законопроект № 9342, в якому буде встановлено розмір виплат від 30 до 100 тис грн військовим пропорційно до часу виконання бойових завдань, а також виплат строковикам, курсантам, пораненим та інструкторам. У разі, якщо закон буде підтриманий загалом, кількість гривні в обороті різко збільшиться, і це може негативно вплинути на стабільність валютного курсу.

Оценка материала:

5.00 / 1
П'ять факторів, від яких залежатиме стабільність гривні цього літа 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
06.06.2023 256
Еще материалы раздела «Економіка»