НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Політика
Україна
08.06.2023 314

Руйнування Каховської ГЕС та ДніпроГЕС: історик порівняв дії росіян

ДніпроГЕС було підірвано 1941 року, щоб зупинити німців.

634c9f25bdc4c7ad65fca3c2a4d0217b_08.06.23

Радянська армія у серпні 1941 року замінувала і підірвала ДніпроГЕС за вказівкою Йосипа Сталіна, щоб зупинити нацистських окупантів. Для армії СРСР такий крок був вигідним. Після підриву Каховської ГЕС 6 червня 2023 року історик Олександр Алфьоров провів історичні паралелі цих трагічних подій. Пише ТСН. 

Про це він розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ.

"Російські історики брешуть щодо того, що жертви були мінімальними. Я хочу зазначити, що у радянській армії було таке поняття як відповідальність своїм особистим життям за майно армії. Звичайно, якщо піхота могла відійти, то, наприклад, ті люди, які обслуговували артилерію, механізовані частини, не могли залишити техніку, залишалися на місці й гинули", - сказав він.

Олександр Алфьоров наголосив, що руйнування Каховської ГЕС російськими окупантами було вчинений також холоднокровно і було заздалегідь сплановане Путіним.

"Саме він відповідає за теракт", - резюмував історик.

Нагадаємо, експерт пояснив, чи є сенс відновлювати Каховську ГЕС.

Оценка материала:

5.00 / 1
Руйнування Каховської ГЕС та ДніпроГЕС: історик порівняв дії росіян 5.00 5 1
Політика / Україна
08.06.2023 314
Еще материалы раздела «Україна»