НОВОСТИ ДНЯ: РФ готується до довгої війни, спрямовує на оборону третину витрат з держбюджету, - розвідка  Що потрібно додати до котлет, щоб вони були соковитими: літній інгредієнт, який зробить їх ніжними  Як з'явився затонулий восьмий континент на Землі: сенсаційне дослідження вчених  Путін шукає слабкі місця НАТО і змінює стратегію: які країни під загрозою – The Telegraph  Різдво 25 грудня: розбираємося, коли Святий вечір 2023 року, все про офіційну дату свята та традиції  Без опадів та до +21°С: прогноз погоди по Київщині на 2 жовтня  Украинцев внесут в Реестр военнобязанных. Когда запустят и будут ли онлайн-повесткивсе новости дня
Політика
Світ
08.06.2023 287

Лукашенко помилував колишню опозиціонерку з Росії Сапегу

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішив помилувати росіянку Софію Сапегу. Вона була дівчиною екс-головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича.

_twitter_com_belamova_650x410_08.06.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "БелТА" у Telegram.

Як зазначають у пропагандистському виданні, першим про помилування Сапеги розповів губернатор Приморського краю РФ Олег Кожем'яко. Він очолив делегацію, якій передали колишню опозиціонерку.

"За нашим зверненням учора Олександр Григорович (Лукашенко - ред.) підписав указ про помилування. Думаю, що такий крок має і для тебе значення", - звернувся до помилуваної російський чиновник.

При цьому сама Сапега сльозно подякувала, що її звільнили після незаконного затримання.

"Хочеться подякувати Президенту Олександру Григоровичу Лукашенку за ту можливість, яку він мені надав, за той подарунок не тільки для мене, а й для всієї моєї родини. За можливість повернутися додому, до своєї мами, до свого батька. За те, що мені був дано другий шанс", - заявила вона.

Затримання Протасевича та Сапеги

Нагадаємо, 2021 року Протасевич і Сапега прямували з Греції до Литви. Коли літак пролітав над територією Білорусі, війська країни підняли в повітря винищувач, який змусив повітряне судно провести екстрену посадку.

Пару опозиціонерів затримали та помістили до СІЗО. Пізніше Сапегу звинуватили за семи статтями і засудили до шести років в'язниці.

Опозиціонерка вирішила піти на угоду з режимом Лукашенка та визнала свою "провину".

Оценка материала:

5.00 / 1
Лукашенко помилував колишню опозиціонерку з Росії Сапегу 5.00 5 1
Політика / Світ
08.06.2023 287
Еще материалы раздела «Світ»