НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
08.06.2023 244

Скільки коштуватимуть яйця влітку

Через військове вторгнення РФ в Україні зростають ціни на продукти. Зокрема, ціна на яйця, яка в жовтні 2022 року сягала понад 70 грн за десять штук.

Старша наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Світлана Пашко розповіла «24 каналу», якою буде ціна на яйця цього літа.

Вона зазначила, що за місяць яйця подешевшали на 12,7% (70,60 грн у квітні проти 61,65 грн у травні).

Так, станом на 26 травня ціна на яйця курячі «Квочка» досягла рівня 55,93 грн, а на яйця курячі «Ясенсвіт» – 63,70 грн.

Пашко підкреслила, що можливе поступове подешевшання яєць.

«Поступове зниження ціни на яйця триватиме до середини літа через збільшення їх пропозиції. Це пов’язано з приходом на ринок продукції приватних господарств, які виробляють приблизно половину всього обсягу яєць в Україні», – сказала експертка.

Відповідно до прогнозу науковців Інституту аграрної економіки, за збільшення пропозиції курячих яєць від приватних господарств ціна на яйця зменшуватиметься.

Оценка материала:

5.00 / 2
Скільки коштуватимуть яйця влітку 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
08.06.2023 244
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»