НОВОСТИ ДНЯ: РФ готується до довгої війни, спрямовує на оборону третину витрат з держбюджету, - розвідка  Що потрібно додати до котлет, щоб вони були соковитими: літній інгредієнт, який зробить їх ніжними  Як з'явився затонулий восьмий континент на Землі: сенсаційне дослідження вчених  Путін шукає слабкі місця НАТО і змінює стратегію: які країни під загрозою – The Telegraph  Різдво 25 грудня: розбираємося, коли Святий вечір 2023 року, все про офіційну дату свята та традиції  Без опадів та до +21°С: прогноз погоди по Київщині на 2 жовтня  Украинцев внесут в Реестр военнобязанных. Когда запустят и будут ли онлайн-повесткивсе новости дня
Політика
Росія
09.06.2023 810

"Путін впевнено руйнує економіку Росії": експерт про прорахунки диктатора

В Росії після вторгнення до України знижуються важливі показники для економіки.

b3c00c8b1d5edae64b40a36a9340da23_09.06.23

Падіння російської економіки ще сильніше, ніж за часів пандемії COVID-19, а в майбутньому воно лише погіршиться. Президент РФ Володимир Путін почав повільно, але впевнено руйнувати економіку, позбавивши свою країну головного ринку збуту енергоресурсів. Пише ТСН. 

Про це пише експерт із питань енергетики Кен Сільверстайн у своєму матеріалі для The Telegraph.

"З президентом Байденом вільний світ не просто тримався разом і захищав свободу. Він прискорив перехід на відновлювані джерела енергії. Європа прагне скоротити викиди парникових газів удвічі до 2030 року та стати вуглецево-нейтральною до 2050 року, тоді як Сполучені Штати хочуть стати вуглецево-нейтральними до 2050 року", — зазначив автор у своєму матеріалі.

На думку експерта, Володимир Путін опинився в пастці часу, оскільки спробував відтворити Радянський Союз і наново пережити його "дні слави", тоді як практично в усьому світі панує свобода.

"У результаті 30-річний роман Росії із Заходом припинився — відносини, які дали їй доступ до нових енергетичних ринків і передових технологій", — зазначив Кен Сільверстайн.

За даними видання Bloomberg Economics, війна в Україні продовжуватиме розоряти російську економіку, і до 2026 року вона втратить 190 мільярдів доларів.

"Протягом 2023 року на 0,5 процентних пункти може скоротитися зростання приватного сектору. Причина — у відправленні чоловіків із підприємств на війну. Ще сильніша війна позначиться на демографії: населення працездатного віку в Росії може зменшитися на 6,5% протягом наступного десятиліття", — пише видання.

Все це є результатом довгострокової дії міжнародних санкцій, які Захід почав запроваджувати проти Кремля після 24 лютого минулого року.

Раніше повідомлялося, що вторгнення до України повернуло російську економіку на чотири роки назад за один квартал після нападу. Нові ризики для економіки РФ створює і протистояння щодо постачань енергоносіїв до Європи.

Нагадаємо, в Росії стався дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті вперше від минулого століття, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам. Сама Росія відмовляється визнати дефолт і заявляла, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки. Згодом влада оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі $40 мільярдів у рублях.

Оценка материала:

5.00 / 1
"Путін впевнено руйнує економіку Росії": експерт про прорахунки диктатора 5.00 5 1
Політика / Росія
09.06.2023 810
Еще материалы раздела «Росія»