НОВОСТИ ДНЯ: "Це не просто війна Путіна": як у Фінляндії трактують вторгнення РФ до України  У Зеленського розкрили "божевільні" витрати Путіна на війну в Україні  Якою буде погода в Україні в кінці вересня та на початку жовтня: прогноз синоптиків  Що з сусідами: хто за останній час погрожував Україні  Військові розповіли, як просування на флангах допоможе звільнити Бахмут  Танки Abrams вже в Україні: що це за машини, які в них переваги і навіщо вони ЗСУ  Другий місяць осені буде досить теплимвсе новости дня
Політика
Європа
10.06.2023 2619

Скільки поляків досі згодні допомагати українцям: нове опитування

Нове опитування поляків, чи треба продовжувати допомагати українцям, показало, що рівень солідарності залишається високим.

andrew_keymaster_4ik4dlcle6s_unsplash_3_650x410_10.06.23

За підтримку висловилися дві треті опитаних, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на ukrayina.pl.

Дослідницький інститут Pollster вивчив рівень підтримки українців серед поляків. На запитання, чи слід продовжувати допомагати нашим людям, 65% респондентів відповіли "так". Проти висловилися 35% опитаних. Дослідження провели 30-31 травня, опитали 1006 дорослих поляків.

Згідно з попередніми оцінками, у Польщі перебувають 2 млн українців, половина з яких – біженці. Загалом від початку війни тимчасовий захист у цій країні отримали понад 1,5 млн наших громадян.

"Брати поляки – так українці говорять про нас з перших днів початку війни. В офіційних і приватних контактах українські науковці часто дякують полякам, а також польській владі за допомогу. Цю подяку можна знайти і в анкетах, які заповнювали біженці", – написав завідувач відділу методології соціальних досліджень Інституту філософії та соціології Педагогічного університету Кракова професор Пйотр Длугош.

За даними Польського економічного інституту, поляки витратили близько 10 млрд злотих (понад 2 млрд євро) на допомогу українцям, а польська держава – 15,9 млрд злотих (3,5 млрд євро).

"Польська допомога для українців і України є значною. Залучення до допомоги суспільства, держави, різних установ та організацій призводить до зростання симпатії українців до поляків. Можна сказати, що Польща пройшла іспит на солідарність і підтримку сусіда, який зазнав жорстокого нападу", – додав науковець.

Нагадаємо, ми писали, як змінився портрет українців у Польщі з початку війни.

Оценка материала:

5.00 / 4
Скільки поляків досі згодні допомагати українцям: нове опитування 5.00 5 4
Політика / Європа
10.06.2023 2619
Еще материалы раздела «Європа»