НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Політика
Україна
10.06.2023 617

Лукашенко готував вторгнення в Україну – опозиція Білорусі

Представник Об'єднаного перехідного кабінету Світлани Тихановської з оборони та нацбезпеки Валерій Сахащик, колишній командир 38-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади ЗС Білорусі заявив, що наприкінці грудня 2022 року всі боєздатні частини білоруської армії були перекинуті до кордону з Україною, проте військові нібито відмовилися від участі у війні.

Про це Сахащик розповів в ефірі Еспресо.

"На 27 грудня 2022 року практично всі боєздатні з'єднання та частини білоруської армії перебували на кордоні, але військовослужбовці почали рух знизу, почали ставити величезну кількість незручних запитань командуванню: чому ми маємо йти в Україну, з якого переляку український народ став нам ворогом тощо" – сказав він.

За словами Сахащика, Міноборони РБ спробувало залякувати військовослужбовців, але "нічого не вийшло".

"Практично у повному складі органи КДБ провели понад тиждень у військах, шантажували, лякали, розмовляли з військовослужбовцями. Це нічого не дало. Доповіли верхньому керівництву, що білоруська армія не готова до ведення бойових дій на території України, тому наказ про перетин кордону не був відданий", – розповів білоруський опозиціонер.

За його словами, між білоруськими та російськими військовими "трапляється ситуація сильної взаємної недовіри".

Оценка материала:

5.00 / 1
Лукашенко готував вторгнення в Україну – опозиція Білорусі 5.00 5 1
Політика / Україна
10.06.2023 617
Еще материалы раздела «Україна»