НОВИНИ ДНЯ: Як довести свою непридатність до служби в ЗСУ: пояснення юриста  Зеленський прокоментував замахи на своє життя  24 лютого Україна буде однією з найтепліших країн Європи, однак є небезпечний нюанс  В Україні падають показники народжуваності: в МОЗ повідомили невтішні цифри  Відновлення польотів з України: скільки часу треба і чи буде кому літати  "Не пхатися одразу до ТЦК": військовий дав поради охочим долучитися до армії  На вихідних в Україні буде хмарно, подекуди незначні дощі, на заході прогріє до +14°всі новини дня
Політика
Європа
11.06.2023 1138

Росія перешкоджає вступу Швеції до НАТО, - шведська розвідка

Росія докладає зусиль і вкладає ресурси в те, щоб перешкодити вступу Швеції до НАТО.

Про це заявив керівник Служби військової розвідки Томас Нільссон в інтерв'ю SVT.

"Вони хочуть впливати на громадську думку і ухвалення рішень в Швеції, на те, що ми зазвичай називаємо внутрішнім важливим стрижнем: нашою демократією і нашим способом життя, який ми самі вибрали. Вони намагаються вплинути на це, і вони також намагалися вплинути на заявку на членство", – заявив він.

За словами Нільссона, за російськими гібридними операціями проти Швеції стоїть як безпосередньо російська держава, так її довірені особи.

Прикладом такого впливу на Швецію Нільссон вважає публічні заяви офіційних осіб Росії про "військово-технічні заходи" у разі вступу Швеції до НАТО. Також він заявив, що протягом минулого року на ряді об'єктів, що охороняються в Швеції, були затримані певні "іноземні громадяни".

Оценка материала:

5.00 / 2
Росія перешкоджає вступу Швеції до НАТО, - шведська розвідка 5.00 5 2
Політика / Європа
11.06.2023 1138
Еще материалы раздела «Європа»