НОВИНИ ДНЯ: Україна віддаляється від США на тлі провалу переговорів з РФ — NYT  Українців попередили про нове підвищення цін на стратегічний продукт  Що буде з зарплатами українців 2026 року: прогноз НБУ  Салон, базар чи інтернет: де безпечно та вигідно купувати вживане авто  Календар посіву на травень 2026 року: коли висаджувати розсаду з потеплінням  Таропрогноз на тиждень 11–17 травня 2026 року: кому доля дасть шанс на зміни  5 простих способів запилення рослин, якщо немає бджілвсі новини дня
Бізнес
Економіка
22.07.2023 529

Інфляція в Україні сповільнилась до найнижчого показника з початку повномасштабної війни

Ціни в Україні у червні залишились на рівні травня без врахування підвищення тарифу на електроенергію. Інфляція сповільнилась до найнижчого показника з початку повномасштабної війни — 12,8% (порівняно із червнем 2022 року).

Про це йдеться у місячному економічному моніторингу, проведеному Інститутом економічних досліджень.

На початку повномасштабної війни індекс споживчих цін щомісяця підвищувався на 3−4%, натомість за останні 12 місяців він зростав в середньому на 1% щомісяця. Це відбувалось через обмежену купівельну спроможність споживачів та стабільний курс гривні, що стримувало зростання цін на імпорт та сприяло зниженню інфляційних очікувань.

У червні індекс споживчих цін зріс на 0,8% до попереднього місяця. Втім це відображало зростання тарифу на електроенергію на 83% для більшості домогосподарств та на 57% для тих, що споживали понад 250 кВт*год.

За вирахуванням зміни ціни на електроенергію споживчі ціни в червні в середньому залишались незмінними, тобто зростання цін на окремі товари та послуги компенсувалось зниженням ціни на інші. У червні далі падали ціни на пальне паралельно зі світовими тенденціями, хоча відновлення довоєнного оподаткування палива з 1 липня ймовірно змінить цю тенденцію.

Серед харчів продовжували знижуватись ціни на крупи та олію на фоні великих запасів, але надалі високими темпами зростали ціни на м’ясо та м’ясопродукти. Також відбувалось сезонне зниження цін на одяг та взуття та сезонне зростання цін на картоплю.

Оценка материала:

5.00 / 1
Інфляція в Україні сповільнилась до найнижчого показника з початку повномасштабної війни 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
22.07.2023 529
Еще материалы раздела «Економіка»