<
НОВИНИ ДНЯ: Демократи стежать, Трамп радіє. Чи позначаться обмовки Байдена на участі у виборах у США  Пекуче сонце і спека до +42: прогноз погоди в Україні на 13 липня  Аномальна спека: у Києві зафіксовані одразу три температурні рекорди  Без опадів та до + 34°С: прогноз погоди по Київщині на 11 липня  Спека посилиться - подекуди до 40°  Втрачено єдину в країні онкогематологічну лабораторію: що відомо про руйнування в "Охматдиті"  В деяких областях України 10 липня пройдуть дощівсі новини дня
Політика
Україна
27.07.2023 1389

Стало відомо, з якого металу виготовлять тризуб для "Батьківщини-матері"

«Тризуб для Батьківщини»: символ виготовлять з європейського металу

Сталь, надана металургійним комбінатом «Запоріжсталь», для виготовлення частини виробу, на жаль, не відповідає технічним вимогам. Пише ТСН. 

Про це інформує Міністерство культури та інформаційної політики України.

В підтвердження цього будівельники склали дефектний акт.

Обраний для робіт метал мав бути ідентичним до того, з якого виготовили і сам монумент Батьківщини-матері. Сировину було вирішено використовувати європейську та вітчизняну — з металургійного комбінату «Запоріжсталь». Проте партія, що надійшла з комбінату, показала відчутну різницю із закордонним аналогом та вимогами проєкту.

Надана комбінатом сталь має різну товщину, що може змінити вагу усієї конструкції. Крім того, матеріал з комбінату мав значну кількість пошкоджень, що ускладнило та сповільнило б підготовчі роботи.

Використання сталі лише європейського виробника жодним чином не змінює кошторис проєкту: вартість металу залишається незмінною – 400 тисяч грн.

Нагадуємо, вартість проєкту заміни радянського герба на український тризуб складає 28 млн грн, наданих виключно донорами та меценатами. Жодної копійки з державного бюджету.

Нагадаємо, після того, як у соціальних мережах почали активно обговорювати новину про можливий демонтаж герба СРСР зі щита статуї "Батьківщини-матері" в Києві, ТСН.ua дізнався у експертів, наскільки це реально зробити і коли саме на щиті зникне герб імперії зла.

Оценка материала:

5.00 / 3
Стало відомо, з якого металу виготовлять тризуб для "Батьківщини-матері" 5.00 5 3
Політика / Україна
27.07.2023 1389
Еще материалы раздела «Україна»