НОВИНИ ДНЯ: Окопна війна: хто дозволив Росії побудувати тисячі кілометрів "зубів драконів" і "ліній Суровікіна" та чи можна їх знищити  Салат Нісуаз із тунцем: класичний рецепт  Путін не піде на мир в Україні до результатів виборів президента США – Reuters  Кремль рекордно збільшив оборонний бюджет для продовження війни - аналітики ISW  Школи та університети передадуть ТЦК СП списки учнів, яким виповнюється 17 років: що відомо  Смачний перекус: рецепт легкого сезонного салату з гранатом і хурмою  У Кремлі готуються до виборів Путіна: у ГУР розкрили плани РФвсі новини дня
Бізнес
Економіка
22.08.2023 280

Україна випереджає графік закачки газу у сховища

Україна в підземних газосховищах має понад 13 млрд кубічних метрів газу. Закачування газу відбувається з випередженням графіка.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомила пресслужба відомства.

Цільовий показник щодо запасів газу на зиму вперше оприлюднили 23 травня. Він становить 14 млрд кубометрів.

З наближенням зими навантаження на газовидобувні та газорозподільні підприємства зростатиме, додав міністр. Адже через ускладнення логістичних маршрутів збільшено використання газу для виробництва електроенергії.

Крім того, в українських ПСГ зберігається вже 600 млн кубів газу європейських компаній.

"А це важливий внесок у забезпечення енергетичної безпеки України та всього європейського континенту", – зазначається у повідомленні.

Станом на початок липня за чотири місяці до старту відбору, запаси газу в ПСГ України становили 10,4 млрд кубометрів.

Україна прискорила закачування газу в підземні сховища і станом на 19 липня збільшила його запаси до 11,7 млрд кубічних метрів.

Середній рівень наповнення газосховищ на початку опалювальних сезонів з 2011 до 2019 року включно сягав 17,9 млрд куб. м, а мінімальний опускався до 14,5 млрд куб. м у 2016-му. У 2020-му в українських ПСГ на початку сезону відбору було накопичено рекордні за 10 років 28,3 млрд куб. м газу.

У 2022 році в опалювальний сезон Україна зайшла з запасами близько 14,7 млрд куб. газу, протягом зими з підземних сховищ відібрали 5,57 млрд куб. м.

Оценка материала:

5.00 / 2
Україна випереджає графік закачки газу у сховища 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
22.08.2023 280
Еще материалы раздела «Економіка»