НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Політика
Україна
31.08.2023 1069

Скільки танків Leopard 2 втратила Україна під час контрнаступу: у Forbes підрахували

За даними видання, майже кожен член екіпажу п’яти знищених танків — загалом 20 осіб — врятувався із своєї машини, перш ніж вона згоріла чи вибухнула.

430220a4e66e690f55eb3d3faed674c6_31.08.23

За 13 тижнів від початку довгоочікуваного контрнаступу на кількох напрямках на півдні та сході України українська армія втратила лише п’ять із 71 свого танка Leopard 2. Пише ТСН. 

Про це пише американське видання Forbes.

За даними видання, усі втрати Leopard 2 відбулися в квадраті площею близько 65 кв км, між Малою Токмачкою на півночі і Роботиним на півдні.

Дещо більше танків німецького виробництва — щонайменше 10 — зазнали пошкоджень. Але українці ремонтують пошкоджені танки на складах у Польщі та Німеччині та повертають на фронт.

Що ще важливіше, за даними видання, майже кожен член екіпажу п’яти знищених танків — загалом 20 осіб — врятувався із своєї машини, перш ніж вона згоріла чи вибухнула.

Найважливішим для виживання екіпажів Leopard 2 журналісти називають те, що німецькі виробники танків KMW і Rheinmetall побудували спеціальні баштові відсіки для своїх 120-міліметрових боєприпасів, які під час удару вибухають назовні, від екіпажу.

Російські танки, навпаки, зберігають боєприпаси під баштами танків. Коли боєприпаси закінчуються, башта — і три члени екіпажу — злітають в небо. Це головна причина, чому набагато легше пошкодити Leopard 2, ніж знищити і вбити його екіпаж. Тоді як чисте влучання в російський Т-72 може підірвати танк і знищити екіпаж.

Скільки танків залишилося

За підрахунками Forbes, українські бригади все ще мають у своєму розпорядженні понад 50 діючих Leopard 2 із 71 з початкової партії.

Нова партія з 14 Leopard 2A4, яка має прибути на початку наступного року, має компенсувати ці втрати. Крім того, вже в дорозі, в тому числі 31 американський танк М1 Abrams, які мають ще більш важку броню, ніж більшість Leopard 2.

Українці також отримають щонайменше 165 німецьких Leopard 1A5. Але вони – на відміну від Leopard 2, Challenger 2 і M1 Abrams – мають мінімальний броньований захист.

Оценка материала:

5.00 / 5
Скільки танків Leopard 2 втратила Україна під час контрнаступу: у Forbes підрахували 5.00 5 5
Політика / Україна
31.08.2023 1069
Еще материалы раздела «Україна»