НОВИНИ ДНЯ: Дозволить обійти Орбана. ЄС запустив план вступних переговорів з Україною з 10 пунктів  Погода на 12 грудня: синоптики здивували прогнозом  Нацбанк продовжує утримувати облікову ставку через інфляційні ризики  Погода 12 грудня буде вітряною: насувається похолодання  Генсек НАТО назвав наступну ціль Росії  "Новий план Трампа" виявився зовсім не новим: чому це тривожний сигнал для України  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 12 груднявсі новини дня
Бізнес
Економіка
30.08.2023 529

У НБУ назвали "стелю" за курсом долара для обмінників та банків

Нова Стратегія розвитку фінансового сектору України передбачає, що курс долара на готівковому ринку не повинен відхилятися від офіційного більш ніж на 5%.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Індикатори реалізації Стратегії в короткостроковій перспективі під час спротиву російській агресії передбачають утримання спреду між готівковим і офіційним курсом, гривня до долара США, менше 5%.

Як зазначається в документі, валютний ринок усе ще потребує втручання, оскільки він не в змозі збалансувати себе, та є високий попит на іноземну валюту з боку підприємств і домашніх господарств. У зв’язку з цим НБУ продовжує компенсувати дефіцит іноземної валюти на ринку та проводити політику фіксованого курсу.

"НБУ, як тільки дозволить ситуація, має намір поступово перейти до більш гнучкого валютного курсу, пом’якшити валютний контроль та повернутися до режиму інфляційного таргетування", - йдеться в стратегії.

Оценка материала:

5.00 / 1
У НБУ назвали "стелю" за курсом долара для обмінників та банків 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
30.08.2023 529
Еще материалы раздела «Економіка»