НОВИНИ ДНЯ: "Москва до нестями боїться цього кроку": Піонтковський сказав, чому РФ вкрай потрібні перемовини  У Зеленського назвали умови для відкриття аеропорту "Бориспіль"  Солодощі до свят: рецепт апельсинових цукатів  Таємниці піраміди: вчені нарешті відкриють загадкові двері всередині Хеопса  Безперервно наступати вони не можуть: воїн ЗСУ оцінив можливості окупантів на передовій  Офіцер ЗСУ Роман Сініцин відповів на популярний аргумент проти мобілізації  В Україні 4 грудня переважно без опадів, вдень від 6° морозу до 4° теплавсі новини дня
08.09.2023 264

В Україні збанкрутував ще один банк

Нацбанк 7 вересня відніс АТ "Український будівельно-інвестиційний банк" (Укрбудінвестбанк) до категорії неплатоспроможних.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Зазначається, що частка фінустанови становила 0,04% від активів платоспроможних банків станом на 1 вересня 2023 року, отже рішення НБУ не впливає на стабільність банківського сектору України.

Рішення НБУ ухвалене у зв’язку зростання ризиків щодо виконання банком зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами. Банк було віднесене до категорії проблемних 4 серпня 2023 року, оскільки банк не виконав рішення НБУ про обмеження окремих видів операцій.

"З дня віднесення Укрбудінвестбанку до категорії проблемних фінансовий стан банку суттєво погіршився, а менеджмент та власники істотної участі не вжили належних заходів для запобігання настання неплатоспроможності", - йдеться в повідомленні.

Станом на 1 січня 2023 року ключовим власником банку з часткою 74,93% акцій є громадянка України Світлана Дем'яненко.

Кожен вкладник Укрбудінвестбанку отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включно з відсотками. Загалом можлива сума виплат становить 606 млн грн. Під час війни громадянам виплачується вся сума вкладу.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні збанкрутував ще один банк 5.00 5 1
Бізнес / Фінанси та банки
08.09.2023 264
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»