НОВИНИ ДНЯ: Чим небезпечні південні циклони взимку: пояснення Укргідрометцентру  Коли і за чиї кошти у Києві встановлять головну ялинку країни: відповіли у КМВА  Чому окупанти бояться морських дронів "Малюк": пояснення генерал-майора СБУ  Потужний циклон залишив Україну. Коли знову очікувати сніг  У Маріуполі за загадкових обставин загинули окупанти: біля них знайшли портрет Путіна  Мобілізація в Україні: кого не зможуть призвати та як отримати відстрочку  Снаряди для України: президент Латвії закликав ЄС купувати боєприпаси у будь-яких країнвсі новини дня
Бізнес
Економіка
16.09.2023 310

Пишний назвав головний пріоритет НБУ під час війни

Національний банк України вважає своєю головною задачею забезпечення стабільного курсу гривні.

1facebook_comnationalbankofukraine_4_650x410_16.09.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови НБУ Андрія Пишного на брифінгу, який транслювався на Youtube.

"Я хочу нагадати, що ми не знаходимося в режимі інфляційного таргетування. Ми до нього прямуємо, і це частина нашої стратегії. Разом з тим, для Національного банку ключовим показником ефективності і головною ціллю наразі є забезпечення курсової стабільності і стійкості", - сказав він.

За його словами, НБУ робить кроки для того, щоб розпочати валютну лібералізацію та повернутися до більш гнучкого курсу гривні до долара та інфляційного таргетування.

Курс долара

З початком війни НБУ запровадив низку валютних обмежень як для громадян, так і для підприємств. НБУ з липня минулого року тримає офіційний курс гривні до долара на рівні 36,6. На готівковому ринку курс з початку року впав з 40,5 до 38 гривень за долар.

Національний банк України ухвалить рішення про перехід до більшої гнучкості обмінного курсу лише тоді, коли будуть забезпечені необхідні передумови. Як заявив голова НБУ Андрій Пишний, такі умови поки що формуються.

Сутність режиму інфляційного таргетування полягає у публічному оголошенні кількісних цілей з інфляції та зобов’язанні центрального банку досягати цих цілей упродовж середньострокового періоду. Рішення щодо грошово-кредитної політики ухвалюються з урахуванням прогнозу інфляції. Основним монетарним інструментом і операційним орієнтиром за такого монетарного режиму є процентна ставка.

Оценка материала:

5.00 / 1
Пишний назвав головний пріоритет НБУ під час війни 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
16.09.2023 310
Еще материалы раздела «Економіка»