НОВИНИ ДНЯ: Розкішні ялинки, іграшкова кондитерська, олені і 142 тисячі вогників: як прикрасили Білий дім до Різдва  “Нікчемна пародія на демократію”: аналітики The Telegraph про те, як Захід може дестабілізувати режим Путіна  Ігнат підтвердив, що в травні Patriot збив над Брянською областю пʼять російських літаків  Є вітаміни чи ні. Експерт розповіла, чи корисні насправді відварені овочі  Безглузда торгівля в рупіях: Росія не може продавати нафту до Індії, - Reuters  Відомий політолог назвав найбільшу загрозу для України у разі відставки Залужного  Скільки хліба, цибулі потрібно на один кілограм фаршувсі новини дня
Політика
Україна
20.09.2023 1441

Мінкульт створить базу даних українських шрифтів, щоб відмовитися від використання російських

Міністерство культури України планує створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських.

_ditina_vii__na_zagibli_diti_gettyimages_1373166502_28_1300x820_5_650x410_20.09.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Мінкульт.

Як зазначив т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, Україна повинна припинити використання шрифтів російського походження, замінивши їх на українські.

"Ми маємо символи своєї суверенності та незалежності, які ідентифікують нашу державу, її історію, культуру, мову та графічне вираження цієї мови", - сказав він.

Верховна рада планує відмовитись від використання у своїх внутрішніх документах російського шрифту "Іжиця" та похідних від нього. Його планують замінити дизайнерським шрифтом "Воля". Його розробила українська шрифтова дизайнерка Марчела Можина на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича.

"Писемність як складова мови є одним із елементів національної ідентичності. В Україні давно діє заборона на використання російської мови у документації, тож варто позбутися і російської системи гліфів, тобто шрифтів. МКІП запланував проведення відбору та формування банку унікальних українських шрифтів", – зазначив Карандєєв.

Оценка материала:

5.00 / 3
Мінкульт створить базу даних українських шрифтів, щоб відмовитися від використання російських 5.00 5 3
Політика / Україна
20.09.2023 1441
Еще материалы раздела «Україна»