НОВИНИ ДНЯ: Розкішні ялинки, іграшкова кондитерська, олені і 142 тисячі вогників: як прикрасили Білий дім до Різдва  “Нікчемна пародія на демократію”: аналітики The Telegraph про те, як Захід може дестабілізувати режим Путіна  Ігнат підтвердив, що в травні Patriot збив над Брянською областю пʼять російських літаків  Є вітаміни чи ні. Експерт розповіла, чи корисні насправді відварені овочі  Безглузда торгівля в рупіях: Росія не може продавати нафту до Індії, - Reuters  Відомий політолог назвав найбільшу загрозу для України у разі відставки Залужного  Скільки хліба, цибулі потрібно на один кілограм фаршувсі новини дня
Політика
Україна
20.09.2023 186

2033 року населення України становитиме близько 35 мільйонів – Інститут демографії

На переконання Елли Лібанової, сьогодні головним завданням уряду мають стати кроки з мотивування українців повертатися з-за кордону.

becf09adf8d60772bed4e8a222b46113_20.09.23

За 10 років в Україні в кордонах 1991 року проживатимуть у найкращому разі близько 35 мільйонів людей. Пише ТСН. 

Про це повідомила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Елла Лібанова, пише "Укрінформ".

"Давайте забудемо про те, що у нас було 52 мільйони українців. 52 млн не буде ніколи. За найбільш оптимістичним варіантом, 2033 року нас буде 35 млн, я говорю про Україну в кордонах 1991 року. Тобто в будь-якому разі – повернемо ми всіх наших мігрантів, залучимо мігрантів з інших країн – скорочення населення України однаково буде. Давайте з цього виходити", – сказала Лібанова.

Демографиня зауважила, що останнім часом кількість українців, які за кордоном отримують або статус біженця, або тимчасовий захист, збільшується повільніше, ніж торік. Проте вона підкреслила іншу негативну тенденцію.

"Від початку 2023 року зменшується чисельність і питома вага трудових українських втікачів від війни в Польщі. Вони їдуть далі – до Німеччини, до Чехії, до Нідерландів, до різних країн, але їдуть далі. Досвід, який ми маємо, говорить про те, що чим більшою є відстань між Україною та тією країною, де перебувають наші люди, тим меншою є ймовірність того, що вони повернуться", – зазначила науковиця.

На переконання Лібанової, сьогодні головним завданням уряду мають стати кроки з мотивування українців повертатися.

"Ми не можемо нічого протиставити міграційному відпливу населення. Проте ми маємо ініціювати й мотивувати людей повертатися. Ми маємо протидіяти переходу тимчасової міграції в стаціонарну. Нема нічого поганого в тому, що люди попрацюють деінде – трудова міграція є частиною глобалізації. Але хай повертаються. Це дуже важливе завдання, яке ми маємо усвідомити і ставити перед собою як держава", – підкреслила демографиня.

До слова, переїзд українських біженців із Польщі до Німеччини є новою тенденцією, яка спонукала польську владу дослідити причини цього явища. Серед причин міграції українських біженців до ФРН голова правління Міграційної платформи EWL Анджей Коркус, спираючись на дані дослідження, назвав наявність друзів у Німеччині, які вже влаштувалися там і допомагають знайомим зробити цей крок, а також вищу заробітну плату, вищі соціальні виплати для біженців і кращі медичні послуги, ніж у Польщі.

Раніше сайт ТСН.ua розповідав про катастрофічне падіння народжуваності: як зміниться чисельність населення в Україні після війни.

Оценка материала:

5.00 / 1
2033 року населення України становитиме близько 35 мільйонів – Інститут демографії 5.00 5 1
Політика / Україна
20.09.2023 186
Еще материалы раздела «Україна»