НОВИНИ ДНЯ: Усик після перемоги відреагував на протест Верховена щодо результату бою  ЗСУ вдарили по ключовому нафтовому терміналу РФ: що відомо  Дрони СБУ уразили важливу нафтоперекачувальну станцію РФ  Будівля МЗС України пошкоджена через атаку РФ на Київ  Україну розігріє до +28, але ненадовго: синоптик попередила про похолодання  Горіли "Шесхарис", "Грушова" і танкер РФ: Генштаб розкрив деталі атаки Новоросійська  "Чекати не будемо": у ЗСУ пояснили, як Україна відповість на ймовірну атаку з Білорусівсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
23.09.2023 627

Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю

Дослідники кажуть, що вона складається із заліза.

f90b006c15c229265757384254a4ff6f_23.09.23

Учені з'ясували, що на відстані в 31 світловий рік від нас розташована схожа за розмірами на Землю планета, яка складається з твердого заліза. Пише ТСН. 

Про це пише ScienceAlert.

Навколо своєї зірки планета робить повний оберт за 7,7 годин і перебуває дуже близько до неї.

Планета, яка обертається навколо зірки червоного карлика Gliese 367, за розмірами схожа на Землю. Тільки її діаметр на 30% менший. Маса екзопланети становить 63% маси Землі. Тобто це надзвичайно щільна планета, вона у 2 рази щільніша за Землю і вчені вважають, що вона складається з твердого заліза.

Зі слів вчених, поки що ця планета залишається справжньою загадкою. Вони також не виключають, що Gliese 367 b могла сформуватися в тій частині протопланетного диска своєї зірки, яка була дуже багата на залізо.

Нагадаємо, вчені виявили нову кам'янисту екзопланету, яка за розмірами нагадує Нептун. Вона має величезну масу, найвищу щільність, але у неї дуже тонка атмосфера. Але насправді такого не може бути і вчені не розуміють, яким чином ця планета зменшилася в розмірах.

Оценка материала:

5.00 / 1
Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
23.09.2023 627
Еще материалы раздела «Суспільство»