НОВИНИ ДНЯ: Як російський серіал зомбує українську молодь – Мінкульт б'є на сполох  Що буде з цінами на бензин, дизель та автогаз: прогноз до кінця року  9 грудня мороз, але до відлиги недалеко. Синоптик дала прогноз в Україні  Якщо США не підтримають допомогу Україні, посміхатимуться лише Путін і Сі Цзіньпін, - Кемерон  До ЗСУ за оголошенням: чи відрізнятимуться умови у рекрутованих та мобілізованих  Індія вимагає "гнучкості" в санкціях G7 проти російських алмазів, - Reuters  Синоптикиня назвала дату потепління в Україні: коли припиняться морози та почнеться відлигавсі новини дня
Політика
Росія
24.09.2023 252

Кремль посилив репресії проти жителів Росії максимуму зі сталінських часів, - ООН

Репресії проти росіян жителів Росії зросли після повномасштабного вторгнення Москви в Україну минулого року, досягнувши рівня, небаченого зі сталінських часів.

_moskva_gettyimages_1238907630_650x410_24.09.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.

"Рівень репресій проти незалежних ЗМІ громадянського суспільства і взагалі проти всіх, хто висловлює інакодумство… є безпрецедентним у новітній історії", - заявила спеціальний доповідач ООН із ситуації з правами людини в Росії Маріана Казарова журналістам у Женеві.

Представляючи висновки своєї першої доповіді, вона висловила жаль з приводу "величезних репресій" Москви щодо критиків з початку війни в лютому 2022 року.

"Громадянське суспільство у Росії закрите владою", - заявила вона журналістам.

Вона додала, що "репресії дуже складні", і практично щотижня з'являються нові закони, "щоб придушити" будь-яку форму критики чи інакомислення.

Ставлення жителів Росії до Сталіна та до війни

За даними "Левада-центру", ставлення жителів Росії до Сталіна значно покращало за останні роки. На території Росії між 2012 та 2023 роками частка позитивно сприймаючих Сталіна зросла з 28% до 63%.

Підтримка росіян війни проти України залишається стабільно високою з лютого минулого року. У серпні 2023 року підтримка війни збереглася на рівні 70%. Проти війни висловлюються близько 20%.

Оценка материала:

5.00 / 1
Кремль посилив репресії проти жителів Росії максимуму зі сталінських часів, - ООН 5.00 5 1
Політика / Росія
24.09.2023 252
Еще материалы раздела «Росія»