НОВИНИ ДНЯ: Що буде з цінами на бензин, дизель та автогаз: прогноз до кінця року  9 грудня мороз, але до відлиги недалеко. Синоптик дала прогноз в Україні  Якщо США не підтримають допомогу Україні, посміхатимуться лише Путін і Сі Цзіньпін, - Кемерон  До ЗСУ за оголошенням: чи відрізнятимуться умови у рекрутованих та мобілізованих  Індія вимагає "гнучкості" в санкціях G7 проти російських алмазів, - Reuters  Синоптикиня назвала дату потепління в Україні: коли припиняться морози та почнеться відлига  Проходження ВЛК по-новому: в Україні готують масштабні зміни в мобілізації — деталівсі новини дня
Політика
Україна
25.09.2023 344

Адвокат розповів, до яких хитрощів вдаються працівники ТЦК під час вручення повістки

В Україні тривають воєнний стан і загальна мобілізація.

93c423e15e83d7fd0e803ac9fc7d982f_25.09.23

Працівники ТЦК вдаються до різних хитрощів під час вручення повістки.

Про нюанси мобілізації розповів адвокат Ростислав Кравець в ексклюзиві TSN.ua.

Адвокат пояснює, що насамперед дуже часто працівники ТЦК не розповідають особам права на відстрочку від мобілізації, а також не приймають заяв щодо відстрочки, пояснюючи, що "це вам нічого не дасть".

"Водночас вони прекрасно розуміють, що якщо особа дасть письмову заяву, фактично це буде підставою для відстрочки від мобілізації. Також зловживання під час проходження військово-лікарських комісій, коли фактично не досліджується стан здоров'я", - каже Руслан Кравець.

В Україні відсутні нормативні акти, які регулюють вручення повісток.

"Єдине, на що варто звернути увагу, повістку може вручати виключно уповноважена особа військкомату. На сьогоднішній день офіцерському складу мають право вручати виключно за місцем реєстрації, а особам рядового й сержантського складу також можуть вручати повістки в будь-яких інших регіонах України", - додав адвокат.

Мобілізація в Україні

Питання повернення ухилянтів з-за кордону хвилює українських чоловіків у Польщі вже кілька тижнів. На початку вересня інформація про випадки екстрадиції до України з'явилася у польських ЗМІ.

В Івано-Франківській області судили чоловіка, який отримав повістку, проте відмовився від мобілізації під час дії воєнного стану.

В Україні ведеться активна робота над впровадженням електронного Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів.

Оценка материала:

5.00 / 1
Адвокат розповів, до яких хитрощів вдаються працівники ТЦК під час вручення повістки 5.00 5 1
Політика / Україна
25.09.2023 344
Еще материалы раздела «Україна»