НОВИНИ ДНЯ: На вихідні в Україні прогнозують до +4°, подекуди сніг і дощ  Як російський серіал зомбує українську молодь – Мінкульт б'є на сполох  Що буде з цінами на бензин, дизель та автогаз: прогноз до кінця року  9 грудня мороз, але до відлиги недалеко. Синоптик дала прогноз в Україні  Якщо США не підтримають допомогу Україні, посміхатимуться лише Путін і Сі Цзіньпін, - Кемерон  До ЗСУ за оголошенням: чи відрізнятимуться умови у рекрутованих та мобілізованих  Індія вимагає "гнучкості" в санкціях G7 проти російських алмазів, - Reutersвсі новини дня
Політика
Україна
26.09.2023 299

Як змінюються тактики, цілі і спроможності хакерських груп уряду рф та контрольованих ним угруповань

Держспецзв’язку підготувала аналітичний звіт Russia’s Cyber Tactics H1’2023. Ми проаналізували та дослідили кіберзагрози з боку російських хакерських угруповань у 2022 році та у першому півріччі 2023 року, а також зміни в поведінці кіберзловмисників.

Site000544_26.09.23_1

Викладена у звіті інформація стане у пригоді як українським фахівцям з кібербезпеки, так і міжнародним партнерам нашої країни. Зокрема, буде корисною:

  • для розуміння мотивів російських хакерів, їхніх можливостей щодо проведення кібероперацій, а також – вибору цілей;
  • для прогнозування, який кіберпотенціал ворог може використовувати у сучасних та майбутніх геополітичних конфліктах;
  • для пошуку нових інструментів та методів протидії ворожим кібератакам тощо.

Серед тенденцій 2023 року – підвищений інтерес ворожих хакерів до українських правоохоронних структур. Йдеться про проведення шпигунських операцій з метою отримання доступу до даних про докази воєнних злочинів росії, до матеріалів, зібраних та переданих в суди та прокуратуру, до запитів на затримання підозрюваних агентів тощо.

Під прицілом ворожих хакерів також продовжує перебувати енергетичний та медіасектор України.

Окрім того, фахівці Держспецзв’язку виявили показову тенденцію проведення повторних атак. Хакери повертаються до попередніх цілей, які володіють і оперують критичними даними, потрібними російським військовим. Такий підхід дає зловмисникам можливість стратегічного планування майбутніх операцій і прогнозування нашої реакції. Заздалегідь знаючи про мережеву інфраструктуру, захисні заходи, ключовий персонал і моделі комунікації організації-жертви, нападники мають істотну перевагу, коли йдеться про експлойт організацій, скомпрометованих у минулому.

Більше – читайте в аналітичному звіті Russia’s Cyber Tactics H1’2023.

Нагадуємо також, що для кращого розуміння змін у завданнях, що стоять перед російськими державними хакерськими угрупованнями та іншими командами, що беруть безпосередню участь у кампаніях атак проти України, ви можете ознайомитися з нашим попереднім звітом – Russia’s Cyber Tactics: Lessons Learned 2022.

 

Публікація на офіційному сайті: https://bit.ly/3PVjm9W

З повагою

Пресслужба Держспецзв’язку

Оценка материала:

5.00 / 2
Як змінюються тактики, цілі і спроможності хакерських груп уряду рф та контрольованих ним угруповань 5.00 5 2
Політика / Україна
26.09.2023 299
Еще материалы раздела «Україна»