НОВИНИ ДНЯ: "Москва до нестями боїться цього кроку": Піонтковський сказав, чому РФ вкрай потрібні перемовини  У Зеленського назвали умови для відкриття аеропорту "Бориспіль"  Солодощі до свят: рецепт апельсинових цукатів  Таємниці піраміди: вчені нарешті відкриють загадкові двері всередині Хеопса  Безперервно наступати вони не можуть: воїн ЗСУ оцінив можливості окупантів на передовій  Офіцер ЗСУ Роман Сініцин відповів на популярний аргумент проти мобілізації  В Україні 4 грудня переважно без опадів, вдень від 6° морозу до 4° теплавсі новини дня
Політика
Україна
26.09.2023 252

Кому з жінок і коли потрібно стати на військовий облік

З 1 жовтня на військовий облік мають стати жінки, які мають медичну освіту або працюють у медичній сфері. Для того, щоб зробити це, вони матимуть три роки.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Мають перебувати на військовому обліку всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями:

  • лікар,
  • стоматолог,
  • акушерка,
  • сестра медична,
  • фармацевт та провізор,
  • наукова співробітниця,
  • керівниця підрозділів в охороні здоров’я тощо.

Зазначимо, що ця норма не нова та діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку.

Тож від січня 2023 року жінки, які навчаються на медичній або фармацевтичній спеціальності, ставляться на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

В МОЗ зазначають, що понад 30 років постановка на військовий облік жінок-медиків та жінок-фармацевтів працювала не досконало, через що частина медиків в ньому не враховані.

Тому з 1 жовтня 2023 року на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували. Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі.

Щоб стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть 3 роки - до 31 грудня 2026 року. Тобто кожна жінка вищезгаданої спеціальності, яка досі не перебуває на військовому обліку, має стати на нього протягом найближчих 3 років.

До 31 грудня 2026 року жінки з медичною та фармацевтичною освітою зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка. Але під час прийняття на роботу жінок мають попереджати, що підприємство буде зобов’язане повідомити про неї Територіальний центр комплектування.

Далі жінка має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік.

В МОЗ наголошують, що жінки-медики та жінки-фармацевти можуть безперешкодно виїжджати за кордон. Починаючи з 1 жовтня 2023 року жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок не буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні.

Наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.

Оценка материала:

5.00 / 2
Кому з жінок і коли потрібно стати на військовий облік 5.00 5 2
Політика / Україна
26.09.2023 252
Еще материалы раздела «Україна»